HP odhaluje specifikace nového tabletu

Výrobce Hewlett-Packard se pokouší o úspěšný návrat na trh s elektronikou. K tomu by mu měla dopomoci exkluzivita v podobě brzy vydaného 20″ tabletu.

Kdysi slavná společnost, nyní zdecimovaná finančními skandály bývalého ředitele, Hewlett-Packard se pod novým vedením snaží o restrukturalizaci a plný návrat na pole domácích počítačů, notebooků a tabletů. Důkazem má být, dle vedení společnosti, představení světově unikátního tabletu, nebo chcete-li, mobilního All in one PC.

Představený HP Envy Rove 20 disponuje obrovským HD+ IPS panelemrozlišením 1600 x 900 pxúhlopříčkou 20 palců (50,8 cm). Výpočetní výkon zajišťuje mobilní Intel Core i3 4. generace, tedy Haswell, grafický pak integrovaný grafický procesor Intel HD 4400. Dále je zde k dispozici 4 GB DDR3 SDRAM pro systém i grafiku, 1 TB hybridní SSHD (kombinace HDD a SSD)8 GB vyrovnávací paměti a tloušťkou jen 9,5mm. Další rozšíření umožňuje slot pro SD karty. A když už jsme u dat, zmiňme možnost objednání externí DVD-RW mechaniky. O napájení se stará šestičlánkový akumulátor, který na jedno nabití zajistí 3 hodiny provozu, alespoň podle výrobce.

HP Envy Rove 20

Možnost rozšíření o další periferie, například klávesnici a myš, obstarávají 3 USB 3.0 porty, jeden na pravé straně, dva na levé a Bluetooth 4.0. Mezi další specifikace patří adaptér Wi-Fi 802.11ac, samozřejmě s podporou starších a pomalejších standardů, podpora Intel Wi-Di, což je technologie bezdrátového přenosu obrazu do podporovaných zařízení (vyžadován Wi-Di adaptér a HD TV), HP TrueVision HD webkamera, 2 reproduktory + subwoofer s podporou Beats Audio, a nakonec i tlačítko pro změnu natočení obrazu o 90°.

Za zmínku stojí multi-touch technologie, která dokáže snímat až 10 dotyků, gyroskop, magnetometr a senzor okolního světla. „Tablet“ váží slušných 5,7 kg, takže na nějaké přenášení není vhodný. Dalo by se říci, že není vhodný ani jako All in one PC, nabízí totiž ve srovnání s klasickými All in one PC poměrně malý výkon a vysokou cenu přesahující 19 tisíc korun. Oproti tabletu je zase moc velký a těžký. Dobře ale poslouží na libovolné prezentace, nebo pro dotykové multiplayer hry. Operačním systémem je totiž Windows 8.

HP Envy Rove 20 si budete moci zakoupit už 14. 7. v oficiálním e-shopu HP za 979 dolarů (zhruba 19 500 Kč), nebo 21. 7. v síti Best Buy. Dostupnost v některém z českých obchodů není známa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *