Policie zatkla chlapce za odesílání žádostí o přátelství

Přemýšleli jste někdy, co všechno se může stát, pokud budete používat Facebook? Možná ano, ale určitě vás nikdy nenapadlo, že to může skončit až vězením.

Je několik typů uživatelů, jejichž přítomnost ve vašich přátelích na Facebooku zcela jistě neoceníte. Mezi tyto lidi se počítá například šéf, mezi další příklady patří naprosto neznámí lidé, nebo ti, kteří proti vám podají soudní příkaz. Jeden chlapec v teenagerském věku ze Švédska o tom už ví své.

Příspěvky na zdi Facebooku

Nevíme totiž, jak si vysvětlit, že 18letý chlapec ze skandinávské země se ocitl před tribunálem okresního soudu, kde se řešil jeho (zlo)čin v podobě odeslání žádosti o přátelství na Facebooku. Chlapec byl nakonec právoplatně odsouzen. Soud v Gotlandu, který tento velice bizarní případ řešil, se nachází v blízkosti Baltského moře a je největším ostrovem Švédského království.

Podle soudu mladík porušil zákaz a odeslal pozvánku na základě předchozího soudního příkazu, který mu to znemožňoval. Soudce rozhodl, že na základě porušení zmíněného zákazu čeká mladíka 30denní pobyt v jednom ze švédských vězení. Žádost o přátelství však nebyla jediným podkladem pro soudce. 18letý chlapec se totiž podle několika zdrojů dopustil i přejetí člověka na trhu (další vcelku neobvyklý případ).

Co si o tomto případu myslíte? Je totiž až s podivem, jak daleké následky může mít naše aktivita na sociálních sítích. Proto znovu varujeme, abyste si dali pozor, jak se chováte nejen v reálu, ale jak se prezentujete právě i na sítích typu Facebook nebo Twitter.

2 Komentářů

  1. obcan

    Ze by pripad pro doktora Chocholouska?

  2. kamcza

    Nakonec na tom nejlíp budou starší lidé, co pomalu nezvládají internet natož sociální sítě a nic o nich na netu nenajdete 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *