Facebook zavádí vkládání obsahu na web

Facebook se rozhodl, že zavede novou funkci, která umožní vložit zobrazovaný veřejný obsah ze známé sociální sítě na webové stránky. Nepřichází ale s žádnou novinkou.

Funkci, jež funguje na totožném principu, podporuje už dlouhou dobu také například Twitter anebo YouTube, kde se to ovšem dá logicky očekávat. Facebook novinku ohlásil teprve ve fázi vývoje, dostupná má být podle dostupných informací zprvu pro vybrané společnosti a služby, mezi něž spadá CNN nebo Huffington Post. Brzy, jak sám Facebook uvedl, by měla být funkce dostupná i pro ostatní uživatele, kteří o ni budou mít zájem.

Vkládací funkce Facebooku

V krátkosti jde o to, že provozovatelé webových stránek chtějí někdy namísto citace použít přímé vložení příspěvku. Jelikož tuto funkci podporuje již zmíněný Twitter, i na našem webu se několikrát objevil takto vložený tweet, kde se kromě jeho obsahu objevil i autor, počet retweetů, čas zveřejnění atp. Facebook také dovolí vložený obsah sdílet, označit tlačítkem To se mi líbí nebo začít sledovat jeho autora, pokud se tak dosud nestalo. Mezi podporovaný obsah budou patřit například patřit fotografie, videa či hashtagy. Na podobu vloženého příspěvku na webových stránkách se můžete podívat na předchozím obrázku.

Používání funkce bude nanejvýš snadné. U příspěvku, který bude chtít uživatel šířit dále, stačí v rozbalovací nabídce v pravém horním rohu vybrat možnost Embed Post (Vložit příspěvek) a následně se vygeneruje HTML kód s JavaScriptovými prvky, který lze jednoduše umístit na web nebo blog. Tím zajistíte zobrazování vybraného příspěvku.

Facebook tak novou možností potěšil zejména provozovatele webů. Uvidíme, jaký dopad to bude mít na návštěvníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *