Microsoft brzy přejmenuje SkyDrive

Společnost Microsoft zřejmě definitivně prohrála jeden velice významný soudní spor ve Velké Británii. Jak rozhodnutí soudu zasáhne SkyDrive, potažmo celý Microsoft?

O celé kauze jsme vás již informovali v jednom z předešlých článků. Shrňme tedy poznatky, které jsou zatím k dané cause známy – celý spor vede britská pobočka Microsoftu se společností BSkyB mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Jelikož si BSkyB myslelo, že by mohlo dojít k matení zákazníků kvůli velké podobnosti s názvem cloudového úložiště od Microsoftu, podalo trestní oznámení a soud předběžně vyhrálo. Microsoft ovšem oponoval a oznamoval, že podá odvolání.

To si ovšem společnost po jednáních s představenstvem BSkyB rozmyslela. BSkyB navíc společnosti vyšlo vstříc, když jí povolilo značku SkyDrive ještě přiměřenou dobu používat, aby byl zajištěn klidný přechod na novou značku. Dohoda těchto dvou soudících se společností zahrnuje také finanční a jiné podmínky, které ani jedna ze stran nechce prozatím blíže specifikovat, natož jakkoli komentovat. Spor zatím nejvíce připomíná případ, kdy Microsoft kvůli německé společnosti Metro AG přestal používat označení „metro“ pro své uživatelské prostředí v novém operačním systému Windows 8.

Microsoft se k celé záležitosti vyjádřil pouze v krátkém oznámení: „Jsme rádi, že jsme našli řešení tohoto problému. I nadále budeme pokračovat v poskytování vynikajících služeb našim stovkám zákazníků, kteří hledají nejlepší způsob, jak mít své soubory vždy s sebou.“

Nový název pro SkyDrive není prozatím známý, můžeme se tedy nechat překvapit, co Microsoft nakonec vymyslí. Své tipy, jak bude cloudové úložiště pojmenováno, můžete zanechat v komentářích.

1 Komentář

  1. Václav Vařílek

    BingDrive
    ModernDrive
    nebo podobná hovadina 😀 Název SkyDrive je dobrý, ale bohužel když si nějaká TV vymyslí ABSOLUTNÍ hovadinu… To je jak Apple a polský obchod a.pl 😀 Celý postavený na hlavu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *