5 milionů videí za den

Instagram začal včerejším dnem poskytovat možnost nahrávání krátkých 15 sekundových videí. Jak se již od ohlášení zprávy dalo čekat, nevede si vůbec špatně.

O tom, že Instagram spustil novou službu, jsme referovali včera v tomto článku. Na samém závěru se nacházela i jakási předzvěst, že Instagram se zcela určitě dostane před Vine, čemuž odpovídají i nově zveřejněná čísla. Mluvčí Instagramu sdělil, že za pouhých 24 hodin od vydání verze s možností nahrávání videí pro iOS a Android bylo sdíleno celkově neuvěřitelných 5 000 000 videí. Zhlédnutí tak velkého počtu obrazového materiálu by dohromady trvalo jeden rok, jeho vytvoření však trvalo pouhý den. V největší špičce bylo nahráno 40 hodin obrazového materiálu za minutu.

Těžko říct, zda bylo vydání aktualizace takto plánováno, ale vývojářům se povedlo vydání aplikace s rozšířenou funkcí v den, kdy se hrál celkově sedmý, a tudíž i rozhodující zápas celosvětově sledovaného finále NBA mezi týmy Miami Heat a San Antonio Spurs (vítězem se stalo Miami). To samozřejmě v konečném důsledku Instagramu jen pomohlo. Videí, jež se finále týkaly, či přímo záběrů od fanoušků sedících v hale, bylo zdaleka nejvíce.

Jestliže se před 24 hodinami o problémech Vine mohlo pouze spekulovat, nyní Instagram dokázal, že bude opravdu velice silným konkurentem, který bude těžit zejména ze své široké uživatelské základny, jež čítá 130 000 000 uživatelů. Kromě toho může Instagram svým vylepšením přilákat mnohem víc lidí, kteří službu dosud nevyužívali, ale rozhodnou se pro ni kvůli videu. To by znamenalo další strmý nárůst Instagramu a možný pokles Vine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *