Facebook zaznamenal další únik údajů

Je to už po několikáté, co díky chybě Facebooku unikl velký počet uživatelských údajů, které mohou být snadno zneužity. Jak Facebook zareaguje?

Společnost sice říká, že není důkaz o jakémkoli zneužití těchto údajů, počet těchto údajů je však enormní. Udává se, že unikly e-mailové adresy a telefonní čísla 6 milionů uživatelů a dostaly se k dalším uživatelům, kteří s nimi mohli nakládat dle svého uvážení. Facebook oznámil, že původce chyby je trochu složitější. K chybě došlo díky neúmyslně špatnému uložení údajů, jež Facebook shromažďuje a na jejichž základě posílá doporučení na přidání některých přátel.

Pokud si poté někteří uživatelů stáhli z Facebooku archiv vlastních informací (včetně příspěvků, fotografií, atp.), čekalo je kromě vlastních údajů ještě malé překvapení v podobě dlouhého seznamu e-mailových adres a telefonních čísel. Facebook ve svých prohlášeních dále oznamuje, že k uniklým údajům neměli přístup vývojáři ani firmy, neunikly žádné další citlivější informace a společnost nezaznamenala žádné stížnosti uživatelů.

Vývojáři na bezpečnostní chybě zapracovali. K nápravě chyby bylo potřeba po dobu jednoho dne skrýt možnost stažení archivu, avšak již druhý den bylo vše funkční a standardně v provozu. „Budeme pracovat dvojnásob tvrdě, abychom se ujistili, že se nic takového nestane znovu,“ uvedla společnost. Nyní kontaktuje a omlouvá se všem poškozeným uživatelům.

1 Komentář

  1. Pingback: Za urážku někoho na sociálních sítích můžete jít do vězení | Prisma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *