Na Steamu bude možné půjčovat hry

Podle části kódu nové aktualizace Steamu, kterou se podařilo nenechavcům odhalit, bude možné na platformě Steam půjčovat hry.

Samotný Steam byl a dosud je průlomovým řešením v nákupu her. Tato platforma od společnosti Valve umožňuje hráčům z celého světa nakupovat hry z pohodlí domova – od velkých titulů až po casual hry, navíc nabízí zvýhodněné ceny a především proto se těší velké oblibě. A i když se objevily snahy o konkurování tomuto digitálnímu gigantu (Origin), drží si Steam na poli digitální distribuce her monopol.

A teď to vypadá, že Steam přišel s další revoluční novinkou. Pouhé tři řádky kódu nové betaverze klienta odhalily, že Valve pro svou platformu připravuje tzv. shared license, tedy licence umožňující šíření her v uživatelské knihovně dalším uživatelům. Samozřejmě se zatím jedná o spekulace a nic ze strany Valve zatím nebylo potvrzeno, ovšem pokud se tak skutečně stane, bude se jednat o další krok k čistě digitálnímu hraní. Můžeme jen spekulovat, nakolik se Valve inspirovalo u připravovaného Xbox One, který však nakonec tuto možnost mít nebude, jak jsme Vás informovali zde.

Část kódu, která odhaluje možnost sdílení her:

“SteamUI_JoinDialog_SharedLicense_Title” “Shared game library”
“SteamUI_JoinDialog_SharedLicenseLocked_OwnerText” “Just so you know, your games are currently in use by %borrower%. Playing now will send %borrower% a notice that it’s time to quit.”
“SteamUI_JoinDialog_SharedLicenseLocked_BorrowerText” “This shared game is currently unavailable. Please try again later or buy this game for your own library.”

Zatím tedy jen můžeme doufat, že Valve tyto informace potvrdí. Hned jak tak učiní, budeme vás na našem webu samozřejmě informovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *