Instagram nově nabídne i video

Instagram se rozhodl svým 130 milionům uživatelů poskytovat své služby nejen v oblasti fotografie, jako tomu bylo doteď, ale i v oblasti videa.

Populární síť, jejímž primárním cílem je jednoduché a zábavné sdílení fotografií za použití filtrů, oznámila, že za dobu svého působení dosáhla celkového počtu 130 milionů uživatelů. Každým měsícem ke zmíněnému číslu přibývá podle čísel a statistik společnosti dalších 10 milionů (jsou to tři měsíce, kdy Instagram oznámil pokoření 100 milionů uživatelů). Kromě pokoření tohoto čísla přišel Instagram s novým vylepšením. Od aktualizované verze budou moci uživatelé nahrávat svá krátká, opakující se videa v délce nanejvýš 15 vteřin, jak sdělil spoluzakladatel a generální ředitel Kevin Systrom. Výhodou bude použití přednastavených efektů i zde.

Vrásky budou mít ale vývojáři aplikace Vine, která se zaměřuje pouze na krátká videa. Jakmile si aplikace získávala na oblibě, zasadil jí dost možná Instagram tvrdou ránu, z které už se nemusí vzpamatovat. Zejména díky možnosti nahrávat až 15 sekundová videa (u Vine je to pouze 6 sekund) a používat filtry, jež Vine prozatím nenabízí. Lze říct, že vývojáři aplikace s hroznovým vínem v logu budou muset v příští velké aktualizaci nabídnout něco víc, pokud Vine nechce ztratit místo na výsluní v tomto segmentu a přenechat ho Instagramu. Zatím na to zbraně nemá, nechme se ale překvapit, jak souboj dvou konkurentů dopadne.

3 Komentářů

  1. Pingback: 5 milionů videí za den nahráli uživatelé Instagramu | Prisma

  2. Pingback: Vine nabízí nová vylepšení, chce konkurovat Instagramu | Prisma

  3. Karolína

    Dobrý den mam dotaz, když udělám na instagramu video a chci ho nahrát, nahrává se mi, ale vždy mi to napíše „nezdařilo se“ nevíte co s tím?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *