Vyplatí se pořídit použitý iPhone?

Použitý iPhone

Mít telefon od Applu je snem kdekoho. Jenže vzhledem k vyšším pořizovacím cenám není iPhone zdaleka tak dostupný jako jiné chytré telefony a pro mnohé může být jeho pořízení neuskutečnitelným snem. Apple se řadí mezi prémiové značky, jeho cena je tedy rozhodně vyšší, ale platí, že v delším časovém horizontu se rozhodně vyplatí. Řešením mohou být použité iPhony, které obvykle disponují perfektní kvalitou, ale nabízí také daleko dostupnější cenu.

V čem je iPhone výjimečný?

Proč jsou tyhle mobily tak populární? Jde především o to, že zdaleka nestárnou tak rychle jako mobily jiných značek. I když si tedy koupíte již použitý telefon, máte jistotu, že bude mít stále velmi dobré vlastnosti. Navíc Apple pravidelně nabízí nejnovější aktualizace operačního systému, takže se mobil vlastně neustále obnovuje a vylepšuje.

Kolik ušetříte?

Můžou to být tisíce korun. Aktuálně velmi oblíbený nový iPhone 11 Pro Max v běžném obchodě koupíte za cenu okolo 25 tisíc korun, použitou variantu však bez potíží koupíte i o 8 tisíc levněji. Často jde navíc o mobily, které reálně nikdy nikdo nepoužíval, ale pouze byly třeba rozbaleny nebo sloužily jako výstavní modely do vitríny.

Proč platit víc?

Ujistěte se, že nakupujete u spolehlivého prodejce a že každý mobil prošel před prodejem pečlivou kontrolou a testováním servisního oddělení. Dobrou zprávou také je, že v e-shopech můžete snadno koupit také všechno iPhone příslušenství, takže pokud k mobilu chybí nabíjecí kabel nebo sluchátka, vše snadno pořídíte.

Na co si dát pozor?

Ujistěte se, že je mobil odhlášený ze všech účtů a je uveden do továrního nastavení. Také si pečlivě zkontrolujte vizuální stav přístroje, abyste byli seznámeni s tím, že může mít i drobné nedostatky v podobě poškrábání či oděrek. Skvělé je, pokud vám daný obchod dovede nabídnout třeba alespoň roční záruku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *