Vybíráte herní notebook? Podchyťte všechny jeho výhody a nevýhody

Herní počítač

Rozhodli jste se, že si pořídíte nový notebook, a vaší hlavní náplní je paření her? Pak vám poradíme, na co si dát při nákupu pozor a jaký herní notebook by pro vás mohl být tím pravým.

Na notebooku můžete pařit hry kdykoli a hlavně kdekoli

Na výběr herního notebooku si rozhodně nechte čas, protože to není záležitost na pár minut impulzivního rozhodování. Oproti stolnímu počítači má notebook jednu obrovskou výhodu a tou je přenositelnost.Není tudíž problém hrát kdekoli a nosit noťas s sebou. Baterie v dnešní době vydrží nabitá i několik hodin, takže nemusíte okamžitě hledat zásuvku. Na druhou stranu počítejte s tím, že pokud jste se rozhodli, že dáte notebooku přednost před stolním počítačem, za stejný výkon si pravděpodobně připlatíte.

S herním notebookem se pod 20 000 Kč nedostanete

Připravte se na to, že se při nákupu herního notebooku nedostanete pod 20 tis. korun, pokud chcete alespoň trochu slušný model. Při správném výběru vám notebook bude sloužit dalších 5 let, poohlédněte se proto raději po trochu výkonnějším notebooku, než reálně potřebujete. Pro hráče her je dost zásadní výběr grafické karty. Výborný herní zážitek budete mít například s grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 2060, 2070, 2080 a vyšší. Kvalitní notebook, který by měl zvládnout i náročnější hry, by neměl mít menší RAM, než je 8 GB, ale protože byste se měli dívat trochu víc dopředu, bude pro vás nejlepší, pokud sáhnete rovnou po RAM 16 GB. Co se týče velikosti úložiště, je potřeba SSD s minimální kapacitou 512 GB.

Herní notebooky v levnější i dražší cenové kategorii

A které notebooky na hraní her by vám mohly vyhovovat? V levnější cenové kategorii určitě stojí za zvážení Lenovo Legion 5 15IMH6, který vám nabídne vysokou výkonnost a spolehlivost. Za tento počítač zaplatíte okolo 23 000 Kč. Uživatelé mají skvělé zkušenosti také s Lenovo Legion 5 17ACH6H. Jestliže vám nevadí zabrousit do dražší cenové kategorie, můžete se podívat na Asus ROG Zephyrus G14 AW SE, který je vybaven výkonným procesorem AMD Ryzen 9 5900HS a grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 3060. Notebook má 16 GB RAM a 14palcový displej s rozlišením 1440p. Tento notebook pak stojí okolo 36 000 Kč.

Zdroj obrázku: eskstock / stock.adobe.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *