Kancelářské židle v podobě rakve? Designer jimi dává jasné poselství

Připadá vám, že na kancelářské židli trávíte většinu života a šíleně vás to užírá? Pak jsme možná našli ideální židli pro vás. Tato dřevěná židle ve tvaru rakve nedávno vzala internet útokem. Bývalé průmyslové designerské studio se sídlem v Londýně, Chairbox Design, vytvořilo židli tak, že „Jakmile zaměstnanec zemře v práci, vedení už jen přibije víko a odveze zaměstnance na firemní hřbitov. Jednoduché a přitom účinné.“ Zní to jako děsivá, ale věrohodná realita, že?

Nejděsivější kancelářská židle

Exteriér židle je vyřezán ze dřeva a vypadá skoro jako tradiční rakev, ale interiér vypadá také pěkně dřevěně. Není tu žádné příjemné polstrování, do kterého byste se mohli pohodlně usadit, ale všechno to dřevo může poskytnout skvělou bederní oporu. Zdá se, že také přichází v různých barevných variantách – v podstatě odstínech hnědé, od světlé po tmavou. Jeden je vyrobený z ořechu a další z uhelného dřeva.

židla jako rakev

Objevilo se mnoho spekulací o původu křesel v podobě rakví. Zdá se, že jsou inspirována obrazem s názvem Balkon (1950), který ztvárnil umělec Rene Magritte. Obraz obsahuje čtyři rakve na balkoně a jedna z nich má tvar křesla. Tento obraz byl zase založen na stejnojmenném díle Édouarda Maneta z roku 1869. Na Manetově obraze tři lidé pózují na balkóně, na židli sedí žena. Magritte nakreslil detaily balkonu a okolí v Manetově obrazu pro svůj vlastní obraz.

rakvové židle

Konceptuální židle ve tvaru rakve dokonale reprezentuje všechny obávané emoce, které zaměstnanci pociťují během celého pracovního dne. Odráží to pocit zkázy, který člověk zažívá, protože musí absolvovat další hodiny v práci, ať už je to datlování dat do počítače nebo odpovídání na emaily. Není divu, že tento design byl na internetu tak široce oslavován. Možná, že při pohledu na tyto kancelářské židle mnoho lidé prozře a uvědomí si, že práce není všechno.

Obrázky: Chairbox Design – https://www.behance.net/chairboxdesign

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *