Výběr hypotéky raději konzultujte. Zkušený poradce vám může ušetřit statisíce

Dostat dnes hypotéku není žádná legrace. I lidé, kteří mají stabilní příjem a jsou mladí a perspektivní, často naráží na velmi přísné požadavky bank a sami se v nabídce jen těžko orientují. Proto je vždy pro srovnání hypoték dobré oslovit zkušeného poradce, který se na danou činnost specializuje a dokáže vám poskytnout potřebné vedení a vybrat to nejlepší řešení. Pomůže vám zařídit nejen klasickou hypotéku, ale třeba také zjistit, jaká je nejvýhodnější americká hypotéka.

Mějte jasno v číslech

Hned na začátku je dobré si ujasnit, kolik peněz vlastně potřebujete. Myslete přitom třeba i na daň z nabytí nemovitosti nebo poplatek realitní kanceláři. Podmínky pro půjčování jsou velmi přísné a ČNB plánuje situaci ještě více zkomplikovat dalšími omezeními. Na celou nemovitost vám žádná banka nepůjčí, je třeba mít našetřeno aspoň 10 nebo 20 % z ceny.

Jaký je úrok

Při porovnání hypoték se může zdát výše úroku jako nejzásadnější ukazatel, ale není tomu vždy tak. Cenu hypotéky totiž mohou značně ovlivnit také další poplatky bance, které mohou zůstat na první pohled skryté. Tímhle by vás měl provést zkušený poradce, která dokáže do hloubky vidět do struktury celé hypotéky a upozornit vás na možné nevýhodné ujednání.

Vyplatí se americká hypotéka?

Dnes se stále častěji nabízí možnost využití tzv. americké hypotéky. O co jde? Jde o úvěr, který není vázán účelově na pořízení pozemku či nemovitosti. Prostředky, které si půjčíte, však musí být zajištěny vámi vlastněnou nemovitostí. Díky tomu banka půjčuje s nižším rizikem, a proto je americká hypotéka obvykle bezkonkurenčně nejvýhodnější. Nevýhodou může být celkově vyšší úroková sazba, ale zase může převážit to, že obvykle můžete bez potíží úvěr splatit předčasně a vyhnete se náročnému dokazování, jak byly hypoteční prostředky reálně využity. Platí také, že zaplacené úroky si nelze odečíst z daní, jak je tomu u běžného hypotečního úvěru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *