Hledáte notebook pro Homeoffice?

Práce z domu se v poslední době stala denním chlebem velkého počtu lidí, ať už kvůli loňských lockdownům nebo letošním neustále se opakujícím karanténám. 

Díky pandemii také mnozí zaměstnavatelé zjistili, že se jim u některých pozic vyplatí vsadit na sdílená místa nebo nechávají svým zaměstnancům volnější prostor pro organizaci vlastního pracovního dne podle potřeby. 

Díky této flexibilitě odpadl z velké části stres kvůli nutnosti zůstat s dětmi doma a mnozí si také zřídili v domácnosti velmi dobré zázemí pro efektivní pracovní činnost. Homeoffice je ovšem možný zejména díky moderním technologiím, ať už se jedná o sdílení dokumentů, real-time komunikaci nebo vzdálený přístup do firemního stolního počítače

Právě variabilita pracovního prostoru a jeho časté změny jsou důvodem, proč se pro homeoffice obvykle využívají notebooky. Jak ale vybrat ten optimální?

Správný model pro homeoffice

Hledáte-li vhodný notebook pro homeoffice, měli byste se zaměřovat na několik specifických faktorů. Prvním z nich jsou technické parametry, které jsou charakterizovány typem notebooku. Aktuálně jsou rozlišovány tři základní výkonové typy, jejichž specifikace se odvíjí od účelu užívání. 

Jedná se o herní notebook, notebook pro práci s grafickým softwarem a kancelářský notebook, přičemž setkat se dále můžete ještě s jednoduššími zařízeními, která jsou určena především k prohlížení obsahu nebo ke komunikaci, práce se složitějšími programy je na nich často velmi obtížná. 

Pro potřeby homeoffice je potřeba vybírat z uvedených tří kategorií, přičemž vždy záleží na tom, jaký typ práce vykonáváte. Pracujete-li pouze s textovými či tabulkovými editory, případně s programy, které nevyžadují náročnější grafiku, postačí vám notebook kancelářský, v opačném případě byste se měli zaměřit na dvě vyšší kategorie. 

Důležitým faktorem je pak také uhlopříčka monitoru nebo způsob napájení a výdrž baterie. Pokud jste zvyklí na práci na velikém monitoru, rozhodně vybírejte modely, které mají alespoň 13,3 palce – velikost je příjemná a zařízení není příliš veliké pro přenášení.

A jak je to s cenou?

Výkonnější notebooky jsou samozřejmě vždy dražší, kvůli náročnějším komponentám a technologiím, které využívají. Pokud vám zařízení hradí zaměstnavatel, pravděpodobně se nebudete muset v ceně příliš omezovat (i když u dražších modelů se často setkáte s požadavkem na částečnou úhradu, zejména budete-li notebook využívat také pro soukromé účely. 

Levný kancelářský notebook lze sehnat velmi jednoduše, i když u nových modelů budou schopnosti velmi omezené. U dražších modelů je pak dobré se porozhlédnout pro repasovaném notebooku. Repasovaný notebook zpravidla dosahuje stejných výkonových parametrů, jeho cena se však může pohybovat až o desítky procent níže, jelikož se již nějakou dobu používal, ta však obvykle není dlouhá nebo nebylo toto užívání intenzivní – jako repasované notebooky se prodávají modely, které se vrátily zpět prodejci ještě v zákonné lhůtě, nebo byly využívány jako výstavní kusy. Před opětovným prodejem jsou repasované notebooky důkladně otestovány a uvedeny do provozuschopného stavu, který odpovídá stavu při zakoupení nového kusu, přičemž se na ně opět vztahuje záruka 12 měsíců. Více na Eurotech.cz.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *