OnePlus 10 Pro potěší především skvělým fotoaparátem

OnePlus patří mezi značku telefonů, které si získávají na trhu stále větší prostor. Pokud přemýšlíte o nákupu nového modelu telefonu, rozodně byste měli mít v hledáčku i novinku, kterou je nadcházející OnePlus 10 Pro. Zejména proto, že oproti předchozím modelům má řadu vylepšení a nabídne mnoho muziky za rozumné peníze.

OnePlus 10 nabídne trojitý zadní fotoaparát – pravděpodobně stejnou 48megapixelovou hlavní, 50megapixelovou ultraširokou a 8megapixelovou konfiguraci teleobjektivu. K dispozici je přední fotoaparát s rozlišením 32 megapixelů, což je výrazný rozdíl v rozlišení oproti 16megapixelovému selfie fotoaparátu 9 a 9 Pro.

OnePlus 10 Pro

Fotografování si užijete

Pozoruhodnou aktualizací je přidání režimu fotografování nazvaného RAW Plus, který, stejně jako formát ProRAW od společnosti Apple, kombinuje výhody počítačového fotografování a pořizování snímků RAW. OnePlus 9 a 9 Pro nabízely tradiční režim RAW, takže se jedná o příjemné vylepšení pro ty, kteří si chtějí pohrát s datově bohatými soubory RAW a zároveň si zachovat pokročilé zpracování obrazu, v němž jsou fotoaparáty chytrých telefonů tak dobré.

OnePlus 10 Pro

Všechny tři zadní fotoaparáty lze použít v aktualizovaném režimu Hasselblad Pro k ovládání nastavení expozice a pořizování 12bitových souborů RAW. Opravdu se nám líbil intuitivní režim Pro na OnePlus 9 a 9 Pro, takže se těšíme na nejnovější verzi. K dispozici je také nový režim ručního nahrávání videa, nazvaný Režim filmu. Nabízí kontrolu nad ISO a rychlostí závěrky a také přístup k formátu snímání LOG, který se lépe hodí pro úpravu barev po pořízení snímku.

OnePlus 10 Pro specifikace

Fotoaparáty 9 a 9 Pro obsahovaly barevné ladění od Hasselblada a OnePlus se i nadále opírá o tento aspekt partnerství. V této iteraci kombinuje své vlastní „Billion Color Solution“ a vědu o barvách Hasselblad, aby každému ze tří zadních fotoaparátů telefonu přineslo 10bitové barvy. To by mělo zajistit jemnější barevné přechody v obrázcích – za předpokladu, že se na ně díváte na obrazovce schopné zobrazit všechny tyto barvy.

OnePlus 10 Pro

Na hardwarové stránce je k dispozici nový ultraširoký kamerový snímač s extrémním zorným polem 150 stupňů — někde na úrovni 5 mm v přepočtu na 35 mm. Pokud se chcete skutečně vydat na dramatický záběr, lze tento objektiv použít v kombinaci s novým režimem rybího oka. Pro trochu užší pohled nabízí ultrawide 110stupňový režim, který se blíží ekvivalentu 14mm nabízenému 9 a 9 Pro a využívá korekci zkreslení AI.

Zdroj obrázků: Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *