Vyplatí se investice do drahých značek? U notebooku je to sázka na jistotu

Vyplatí se připlatit si za nákup kvalitní značkové elektroniky, nebo jde o vyhozené peníze? Kvalita je klíčovou vlastností, ale najdeme ji pouze u dražších značek nebo je možné pořídit kvalitní zboží i levněji?

Zejména u počítačů a podobných zařízení určitě platí, že značka hraje klíčovou roli. Platí, že osvědčené a známé značky, které jsou na trhu již řadu let, vydrží déle než obvyklé dva roky, kdy je produkt v záruce. Toto zboží také vyniká lepší výdrží a méně často se objevují technické problémy.

Které značky počítačů vedou?

U stolních počítačů, platí, že počítač sestavený z kvalitních komponent bude mít lepší výkon, bude déle spolehlivě pracovat a nebude nutné po čase některé komponenty měnit. Mezi špičkové výrobce patří Hewlett Packard nebo Lenovo. Mnoho uživatelů si však nemůže vynachválit také produkty značky Apple.

Vyberte si kvalitní notebook

V první řadě se zaměřte na konstrukci, která by měla být ideálně kovová. Dále je důležité vědět, jaké jsou samotné komponenty. U herních notebooků je třeba mít určitě procesor od Intelu a kvalitní grafickou kartu. Pro standardní kancelářský notebook jsou parametry méně náročné, a tomu bude odpovídat i cena. U obou se také vyplatí ověřit maximální rychlost a dosah Wi-Fi připojení, které je v dnešní době zcela nezbytné.

Jaká je situace mezi telefony?

Mobilní telefony se neustále vyvíjí a mezi hlavní dva tahouny trhu patří jednoznačně Apple a Samsung. I Sony se může chlubit špičkovými fotoaparáty a dobré recenze mívá také Huawei, který rovněž vyrábí tablety. Některé tablety od Samsungu jsou ale zbytečně předražené a odborníci doporučují sáhnout po levnějším modelu se stejným výkonem a výbavou.

Jak ušetřit?

Využijte slevové kódy na elektroniku. Je jich spousta a pokud se vám podaří vychytat dobrý moment, můžete ušetřit i několik tisíc. Vyplatí se tedy počkat na dobrou nabídku a ušetřit i na nákupu kvalitního notebooku či telefonu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *