Aplikace Vine nabízí nová vylepšení

Vine musel v poslední době tvrdě pracovat a přijít s něčím novým, aby si vydobyl náskok před Instagramem. Co si Vine všechno přichystal? A bude to stačit?

Vývojáři oznámili, že se jedná o prozatím největší aktualizaci Vine, která se snažila zapracovat téměř na všem, co Vine doposud nabízel. A i když je aktualizace největší, spoluzakladatel a technický ředitel Vine Colin Kroll na svém blogu sdělil, že se v dohledné době chystají další změny. Při včerejším oznámení byly konkrétně zmíněny i nové funkce či vylepšení, jež Vine nabídne.

Aktualizace je zaměřena nejvíce na usnadnění natáčení a zefektivnění samotného sdílení krátkých videí. Nová verze slibuje také rozšíření kamerových nástrojů nebo přidání 15 nových kategorií, mezi nimiž jsou například hudba, příroda nebo jídlo, pro snazší vyhledávání a nahrávání videí. Funkčnost dále rozšíří i nástroj, který slouží k objevování nových uživatelů, nebo funkce revine. Zde se vývojáři inspirovali svým stěžejním projektem – sociální sítí Twitter. Revine totiž funguje jako retweet. Pokud chcete sdílet video jiného uživatele, použijete právě tuto funkci.

Vine nyní může nabídnout také mřížku pro zlepšení kompozice, vylepšenou možnost přibližování (zoomu), nebo chráněné příspěvky. Aplikace se tedy konečně dočkala i zabezpečovacích prvků. Doteď byla všechna nahraná videa veřejná, nyní si může uživatel zvolit, s kým chce video sdílet.

Všechny uvedené změny jsou zatím dostupné jen pro iOS, Android se nových změn dočká během příštího týdne, jak sám Colin Kroll uvedl. Fanoušci Applu tak mají čas na vyzkoušení nových funkcí a ověření jejich správné funkčnosti.

Rozsáhlou aktualizací se vývojáři Vine snažili o udržení kroku s Instagramem, který v nedávné době spustil svou vlastní službu pro sdílení videí. Analytici zaznamenali předpokládané snížení počtu nahraných videí u Vine. Navíc Krollovi a jeho týmu může přidělávat vrásky i fakt, že na trh zřejmě přijde nový hráč, jímž by se mělo stát Yahoo, které koupilo službu Qwiki.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *