Vaše tiskárna si zaslouží kvalitní toner

Tonery

Tonery do tiskáren jsou stejně důležité, jako tiskárna sama. Může se vám totiž díky tonerům provoz tiskárny rapidně cenově zvýšit. Na trhu naštěstí existuje spousta možností, proto si dopředu promyslete, jakou značku a jaký typ toneru zvolíte.

Koupě neznačkových toneru se nevyplatí

Mnoho lidí se zaměřuje hlavně na cenu. Kupují neznačkové tonery a neberou tím ohled na svou tiskárnu. Neznačkové tonery, které nejsou přímo určené pro vaši tiskárnu, ji mohou poškodit, nebo velmi zkrátit její životnost. Naštěstí na trhu existují společnosti, kde se dají koupit levné tonery, které jsou značkové a přímo určené do vašeho typu tiskárny. Prodávají tonery značky, Brother, Canon, Hp a mnoha dalších.

Před koupí toneru si zjistěte přesný typ vaší tiskárny

Pokud máte tiskárnu, například Canon, měli byste zvolit toner Canon. Nezapomeňte, že tato společnost má na výběr spoustu různých modelů tiskáren, a proto se pořádně podívejte, jakou máte vy, ať nekoupíte do vašeho typu sice stejnou značku toneru, ale špatný tip. Také se zaměřte na to, zda je vaše tiskárna inkoustová, nebo laserová. Tonery Canon můžete zakoupit v originální, alternativní, nebo prémiové kvalitě.

Jaký je rozdíl ve značkových tonerech?

Také značkové tonery se dají sehnat hned v několika provedeních.

  • Originální toner – tyto tonery vyrábí přímo výrobci tiskáren, zaručují vysokou kvalitu tisku, ale pořizovací cena může být vyšší než například u alternativních tonerů.
  • Alternativní toner – může vám ušetřit až 40 % tisku.
  • Prémiový toner – nahrazuje ve všech směrech originální toner. Tisk s takovým tonerem je naprosto srovnatelný s originálním.

Pokud si nejste jisti, jaký toner je tím nejlepším řešením pro vaši tiskárnu, neváhejte se obrátit na prodejce. Poradí vám s výběrem a dohlédnou na to, abyste do své tiskárny objednali ten správný typ.

Zdroj obrázku:
WUTTISAK PROMCHOO / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *