Už více než miliarda zařízení po celém světě využívá operační systém Windows 10

Digitální technologie jsou všude kolem nás a v dnešním světě bychom si to bez nich pravděpodobně nedovedli ani představit. Některé společnosti se předhánějí ve vývoji systémů a technologií, což samozřejmě značně podporuje ekonomický růst. V současné době se může pochlubit společnost Microsoft tím, že se jí podařilo prolomit historickou mez. Její operační systém Windows 10 už totiž běží na více než miliardě zařízení po celém světě, což je opravdu velký úspěch. I přes společnost doufala, že tohoto bodu dosáhne mnohem dříve. Nicméně i tak se jedná o perfektní číslo, které určitě ve společnosti oslavili.

Dvou roční skluz

O operačním systému Windows 10 jste už určitě všichni slyšeli. Někteří jej pravděpodobně už dávno používáte a nemůžete si ho vynachválit. Ti z vás, kteří doposud mají Windows 7, budou na desítky zřejmě během několik týdnů přecházet, protože zde dostanou maximální podporu. Windows 10 funguje na světě už 5 let, nicméně do dnešní doby se v něm změnilo mnoho věcí. Společnost se jej snaží neustále vylepšovat a přidávat nové dovednosti a funkce. V současné době je společnost Microsoft jedinou společností na světě, která dosáhla s platformou takového úspěchu.

Zbrzdilo je zrušení mobilní verze

V době zavedení tohoto systému bylo cílem společnosti nainstalovat systém do miliardy zařízení už do 3 let. No, trochu se jim to protáhlo, ale cíl byl nakonec splněn. Důvodem, proč se společnosti nepodařilo dosáhnout úspěchu dříve, je podle mnoha odborníků skutečnost, že Microsoft zrušil mobilní verzi Windows 10. Nebýt toho, mohl systém běžet také na mobilních telefonech, tabletech a televizích. Je tedy dosti pravděpodobné, že právě tento fakt jejich plánovaný úspěch zbrzdil o dva roky.

Platit se jim nechtělo

Podíváme-li však na Windows 10, pak se už od jeho zavedení jednalo o opravdovou prodejní bombu. Systém byl nabídnut majitelům, kteří měli starší verze, jako bezplatná aktualizace na dobu jednoho roku. Uživatelé to samozřejmě ocenili, nicméně jak tato bezplatná variant skončila, zájem uživatelů klesl na polovinu. I to je možná další důvod, proč se cíl společnosti zbrzdil. Nyní je každopádně pokořen a nezbývá než mu popřát mnoho dalších úspěchů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *