Probíhající Evo navštíví na 6 000 hráčů

Evolution 2013, zkráceně Evo 2013 je největší turnaj v bojových hrách na světě. Letošní ročník se koná v Las Vegas a své síly na něm poměřuje neuvěřitelných 6 tisíc hráčů!

Nedávno jsme naše čtenáře informovali o příchodu hry Mortal Kombat na PC platformu. Turnajům Evo však vládnou hry z platformy vývojářského týmu Capcom v čele se Street Fighterem. Ovšem letos organizátoři list her změnili, celkově se na něm objevilo 9 her včetně zmíněného Mortal Kombat či Tekken Tag Tournamentu.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, Evo 2013 se koná v Las Vegas (konkrétně v části nazvané Paris) a sjelo se na něj přes 6 000 hráčů, především z USA a také východních zemí, kde se již tradičně nachází přední hráčská komunita nejen bojových her. Celý turnaj probíhá tento víkend (12. – 14. 7. 2013) a samozřejmě nechybí živé přenosy, které jsou však díky časovému posunu většinou v pozdních nočních hodinách.

Samotný nápad uspořádání turnaje v bojových hrách vznikl již v roce 1996 v Sunnyvale, tenkrát hrálo hry Super Street Fighter II Turbo a Street Fighter Aplha 2 na 40 lidí. Ovšem věhlas a jméno získalo Evo až 6 let poté, v roce 2002, kdy se v Las Vegas uspořádal první Evolution. V roce 2009 byl pokořen milník – na tento turnaj si našlo cestu přes tisíc hráčů.

Přikládáme seznam her pro letošní rok a také odkaz na oficiální přenos.

Hry, ve kterých se odehrává turnaj Evo 2013:

  • Super Street Fighter IV AE
  • Ultimate Marvel vs. Capcom 3
  • Street Fighter X Tekken
  • Injustice: Gods Among Us
  • Mortal Kombat
  • Super Smash Bros. Meele
  • Tekken Tag Tournament 2
  • King of Fighters XIII
  • Persona 4: Arena

V roce 2006 se mezi tituly dostal i Mario Kart 2 a mimo jiné to byl také rok, kdy společnost Capcom turnaj poprvé oficiálně sponzorovala a propagovala.

 Turnaj se za celou dobu jeho pořádání podařilo vyhrát pouze 4 hráčům z Evropy – v roce 2003 to byl francouzský hráč vystupující pod přezdívkou Dan ve hře Soulcalibur 2, v roce 2009 taktéž hráč z Francie s přezdívkou Malek ve hře Soucalibur IV, nejúspěšnějším hráčem z Evropy je pak Ryan Hart z Velké Británie, který vyhrál v letech 2004 a 2008 (obě výhry ve hře Tekken Tag Turnament a jeho pokračováních). Jedinou úspěšnou ženou z Evropy byla, ostatně jak jinak, Francouzka Marie-Laure Norindr, která v roce 2010 uspěla ve hře Street Fighter IV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *