Série Mortal Kombat hlásí návrat

Počítačoví hráči se konečně dočkali, legendární série bojových her Mortal Kombat míří na osobní počítače ve hře Mortal Kombat Komplete Edition.

Dnešním dnem se přepisuje videoherní historie. Původně konzolová exkluzivita Mortal Kombat zavítala na monitory osobních počítačů. Jedná se o port dílu Komplete Edition, který pro konzole vyšel již na začátku roku 2012.

Hra je dostupná na platformě Steam a stojí 27,99€ (zhruba 720 Kč), což je pro tuto klasiku naprosto adekvátní cena. V Mortal Kombat Komplete Edition najdeme všechny známé postavy včetně ikony celé série – Scorpiona. Nechybí ani všechna dostupná DLC a známé módy, od toho příběhového, až po Tag Team.

Chybět samozřejmě nesmí tzv. fatality, tedy schopnosti brutálního doražení soupeře, které se pro celou sérii staly doslova značkou. Hráči  po celém světě tak už od roku 1992, kdy vyšel první díl této herní série, která má k dnešnímu dni rovných 20 pokračování, obdivují schopnost Sub-Zera zmrazit nepřítele a následně ho rozbít na malé kostičky ledu, či Scorpionovu dovednost svého soupeře zapálit. Série si touto brutalitou samozřejmě nadělala i řadu nepřátel především mezi rodiči mladších hráčů, ovšem to nebránilo tomu, aby celá značka Mortal Kombat nadále rostla.

Kromě her se na plátnech v roce 1995 objevil i celovečerní snímek režiséra Paula Andersona. Ve filmu nechybělo nic, co měli hráči rádi, od postav, přes různé bojové techniky, až po fatality. Celkově pak šlo o povedený počin s celou řadou novodobých efektů – jen připomínáme, že šlo o rok 1995.

Vše vyvrcholilo dnešním dnem, kdy se slavná série dostala na počítače. Připravte si tedy celou řadu klávesnic a zavzpomínejte na časy videoherních automatů v čele s touto brutální bojovou hrou.

1 Komentář

  1. Pingback: Probíhajícího ročníku turnaje Evo se účastní na 6 000 hráčů | Prisma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *