Gran Turismo 6 zahájilo GT Academy

Na PlayStation Store je od dnešního dne možnost stáhnout si demo populární závodní hry Gran Turismo 6. Demo navíc slouží i k účelům letošního ročníku GT Academy.

Vydání již šestého pokračování stálice platformy PlayStation, hry Gran Turismo, se nezadržitelně blíží a vývojáři umožnili hráčům celého světa si hru vyzkoušet ve zdarma stažitelném demu. To nabídne vyzkoušení vozů Nissan a možnost zajetí kvalifikačního času pro letošní ročník GT Academy.

GT Academy je soutěž pořádaná společností Polyphony Digital, která stojí za hrou, ve spolupráci s Nissanem, který pro závody dodává reálné vozy. Kvalifikační kola se však odehrávají v obývacích pokojích. Účastnit se GT Academy totiž může každý, jehož stát je na seznamu podporovaných a má doma konzoli PS3 se hrou. Poté, co se jezdci povede uspět ve státním kole, postupuje do finálového kola pro jeho oblast.

Česká Republika je zahrnuta do oblasti CEE (Central and Eastern Europe) společně s Polskem, Slovenskem a Maďarskem. Pro každý stát v naší skupině je do oblastních finále rezervováno celkem 6 pozic. Stejný počet jezdců pak postupuje i z oblastního finále do takzvaného Race Campu.

Dostat se na Race Camp je snem každého účastníka GT Academy. Zde virtuální závodníci přesedlají do opravdových vozidel a na jednom z nejslavnějších okruhů světa, v Silverstone, měří své síly v reálných závodech. Kromě toho jsou také vystaveni drilu v podobě fyzických i psychických testů a samozřejmě jsou testovány jejich jezdecké schopnosti. Celý Race Camp navíc nepřetržitě sledují lidé u televizních obrazovek prostřednictvím národních televizních stanic. Na jednu epizodu GT Academy 2012 se můžete podívat v následujícím videu.

Postupným vyřazováním jezdců, kteří v jednotlivých testech neuspějí, se vybere jeden jediný – ten získá místo v závodním týmu Nissan, závodní licenci potřebnou k účasti v mezinárodních závodech a účast na 24 hodinovém závodě v Le Mans. 

Pro úplnost přidáváme záběry z dema Gran Turismo 6 přímo od vývojářů hry.

1 Komentář

  1. Pingback: Erik Leštach: Jezdil jsem na Hungaroringu | Prisma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *