Potíže s řídící jednotkou nebo s imobilizérem? Obraťte se na odborníky

Auto

Moderní automobily jsou doslova prošpikovány elektronikou. To s sebou nese řadu výhod, ale samozřejmě se za tím skrývá také celá řada potenciálních problémů. A to tehdy, pokud něco zkrátka nefunguje tak, jak bylo původně zamýšleno. Elektronika představuje citlivá zařízení, která se zkrátka mohou pokazit. Může to být něco tak banálního, jako je třeba imobilizér, ale také samotný mozek auta, kterým je řídící jednotka.

Opravy, klonování i kódování řídící jednotky

Řídící jednotka není v automobilu jediná. Existuje celá řada systémů, které mají své vlastní elektronické obvody. Příkladem mohou být třeba airbagy, které mají svou vlastní řídící jednotku. To nejdůležitější v automobilu je však řídící jednotka motoru, která je známá pod zkratkou ECU, tedy Engine Central Unit. Řídící jednotka se stará o to, aby váš motor pracoval tak, jak má a byl za všech okolností v optimální kondici. Činí tak na základě vyhodnocování obrovského množství údajů z nejrůznějších čidel. Může se například jednat o ovlivňování:

  • Vstřikování paliva
  • Regulaci otáček
  • Regulaci plnícího tlaku válců
  • Regulaci vypouštění emisí

Pokud se v řídící jednotce něco pokazí, toto všechno může být ohroženo. Může to být dáno už samotnou nekvalitou návrhu řídící jednotky, což postihovalo zejména starší automobily. Obvody zkrátka mohou oxidovat, může vzniknout zkrat. V takovém případě lze digitální řídící jednotka buď opravit a nebo provést i klonování a kódování. To vše vám jsou schopni zajistit odborníci, díky kterému bude váš automobil opět fungovat jako nový.

Jak je to s imobilizérem?

Váš vůz může ale postihnout závada na mnohem prozaičtějším systému, kterým je již zmiňovaný imobilizér. Pokud postihne i vás, je to možná příležitost k tomu, jak začít využívat imobilizér opravdu naplno. Můžete si nechat třeba naprogramovat náhradní klíče, můžete ale také imobilizér klidně chtít kompletně deaktivovat. Také zde je vhodné svěřit tuto práci do rukou těm, kteří vědí, jak na to.

Zdroj obrázku:
Africa Studio / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *