Přihlašovací stránka Microsoft 365 může ukrývat phishingové hrozby

Toto varování publikoval ve snaze ochránit své zákazníky sám softwarový gigant. Služba Microsoft 365 nedávno nahradila rozporuplně přijímaný předplácený balíček cloudových kancelářských aplikací Office 365 a krátce po svém spuštění se stala terčem internetových podvodníků.

Microsoft uživatele upozorňuje, že hackeři do svých falešných stránek a e-mailů zahrnují nejnovější aktualizace a nové programy ihned po jejich oficiálním zveřejnění. Podobně jako jiné velké firmy z oboru také Microsoft pravidelně upozorňuje na nové phishingové hrozby spojené s jeho produkty na sociálních sítích, nejčastěji na Twitteru. Nejste-li si jisti, zda nabídka, která vám dorazila e-mailem, nebo stránka, na kterou jste se náhodou při surfování dostali, jsou důvěryhodné, rychlá kontrola oficiálních komunikačních kanálů Microsoftu vám udělá jasno.

Nejsnazší způsob, jak získat citlivé údaje

Phishing patří mezi oblíbené techniky internetových podvodníků. Hesla a další data díky němu získávají na stříbrném podnose přímo od uživatelů a nemusí se složitě prolamovat k zabezpečeným databázím. Celá řada uživatelů pak používá jedno heslo pro většinu důležitých služeb od osobního e-mailu přes elektronické bankovnictví až po nástroje využívané v zaměstnání. Pokud se takový člověk na phishing nachytá, dává útočníkům klíč prakticky ke všem datům a službám, které na internetu využívá.

Jak se phishingu bránit?

S trochou nepozornosti se může nachytat každý. Většina internetových prohlížečů sice před potenciálně nebezpečnými stránkami uživatele varuje, zbrusu nové weby však mohou jejich pozornosti uniknout. Vždy se proto před zadáním citlivých údajů, jako jsou hesla, informace o platební kartě, ale třeba i rodné číslo nebo číslo občanského průkazu, přesvědčte, že daná stránka s formulářem:

  • Má na začátku URL adresy řetězec „https“, který garantuje šifrovaný přenos dat
  • Neobsahuje v URL adrese žádný překlep nebo prohozená písmenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *