Podpora 5G není zatím pro Čechy při výběru mobilu klíčová. Nemají dost informací

O 5G sítích se v posledních letech hodně mluví. Tento nový standard má výrazně proměnit kvalitu služeb a otevřít lidstvu cestu do nové digitální éry. Přesto se však nezdá, že by většina Čechů 5G netrpělivě vyhlížela. Soudě alespoň podle toho, podle čeho si vybírají své mobilní přístroje.

Ukazuje se totiž, že Češi při výběru telefonu nezohledňují, zda podporuje nejnovější generaci mobilních sítí 5G, nebo nikoliv. Jakožto důležitý parametr při rozhodování o koupi jej uvádí pouhých 13 % oslovených Čechů a zároveň až 57 % tvrdí, že podpora 5G sítě nemá na jejich rozhodování žádný vliv. Proč to tak je? Jako nejpravděpodobnější se jeví možnost, že lidé zatím nejsou o nové síti dostatečně informovaní a netuší, jaké výhody by jim mohla přinést.

K 5G se lidé staví zatím zdrženlivě

Ze statistik totiž vyplývá, že dostatečné povědomí o možnostech 5G nemá až polovina české populace. Přes sedm procent respondentů si také myslí, že 5G může zavinit zdravotní potíže jako je například rakovina nebo mozková příhoda. Přibližně stejné procento dotázaných se také obává o zabezpečení sítě a ochranu svých dat. Zároveň však jen jedno procento si myslí, že 5G nebude mít žádný přínos, ale možná má většina lidí dojem, že pozitivní vliv se bude týkat spíše větších korporací a technologických firem než jednotlivců. Pětina lidí také vnímá možnost 5G sítě jako důvod pro zlevnění datových služeb.

Současné novinky na mobilním trhu již většinou jsou vybaveny možností využívat 5G síť, ale takové modely se zatím prodávají spíše méně. Pro zákazníka je při výběru mobilu zatím rozhodující především výdrž baterie nebo kvalita fotoaparátu.

V čem je 5G lepší?

Hlavní výhoda spočívá ve vyšších přenosových rychlostech. Rozdíly mohou být až desetinásobné. I proto se počítá, že síť využijí nejen soukromé osoby, ale také průmysl, zdravotnictví a strategické oblasti ekonomiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *