Největší počítačový veletrh CES v lednu nebude. Hrozba koronaviru je stále příliš silná

Počítačový veletrh CES (Consumer Electronics Show) patří k největší událostem roku ve světě počítačových technologií. Příští rok se však po více než 50 letech neuskuteční – a důvod asi nikoho nepřekvapí, je to pandemie koronaviru. Přesto by však lidé neměli přijít o představení novinek.

Osobně snad v roce 2022

Již tradičně se veletrh koná v americkém Las Vegas na začátku ledna. Po letošním ročníku asi jen málokdo hádal, že bude následovat roční pauza. Jde o akci skutečně gigantických rozměrů – město hazardu se na pár dní promění v obří expozici a vystavovatelé své výtvory prezentují doslova všude, kde je to možné. I z toho plyne obava, že není možné uhlídat bezpečnost a hygienu. Organizátoři se tedy raději rozhodli celou událost včas odvolat, aby si vystavovatelé i návštěvníci mohli včas přeorganizovat program.

Online platforma propojí celý svět

Kdo však bude chtít, bude moci sledovat představení novinek alespoň online. Celodigitální CES 2021 umožní bezpečné sdílení nápadů a uvedení nových produktů. Aktuálně tedy organizátoři pracují na vytvoření digitální platformy, kde bude možné propojit lidi z celého světa, aby o tento jedinečný zážitek nepřišli. S ohledem na současnou situaci se toto řešení jeví jako poměrně rozumné, a navíc lze předpokládat, že i v online světě bude zážitek neméně kvalitní a najde se spousta lidí, kteří tuto možnost budou chtít využít. Možná i ti, kteří by za jiných okolností rozhodně do Vegas cestovat nemohli.

Následující ročník by se měl točit zejména okolo nových počítačů a tabletů. Kromě nich budou k vidění také různá multimediální centra, fotoaparáty či televizory, ale nebude chybět ani příslušenství pro počítače nebo auta. Své místo budou mít na veletrhu i fitness doplňky jako chytré hodinky nebo inteligentní váhy. Určitě bude veletrh zajímavý i pro drobné spotřebitele, kteří chtějí držet krok s dobou a informovat se o nových možnostech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *