Ekologie leží na srdci i elektronickým gigantům. Zapojili se Apple i Logitech

Péče o životní prostředí je stále aktuálnějším tématem, které neřeší jen energetický nebo automobilový průmysl. Čím dál častěji se o vliv na životní prostředí zajímají také elektroničtí giganti.

Apple chce být klimaticky zcela neutrální

Například společnost Apple již během minulého měsíce oznámila, že má v plánu v průběhu příštích 10 let dosáhnout klimatické neutrality. To znamená, že bude nutné zajistit, aby všechny podnikatelské aktivity měly nulový dopad na kvalitu životního prostředí. A to je v desetiletém horizontu skutečně ambiciózní plán. Podle zástupců společnosti má nicméně Apple dobře nakročeno, neboť již nyní je klimaticky neutrální z hlediska svých globálních korporátních aktivit. Hlavním úkolem bude tedy především nutnost změny systému výroby produktů tak, aby nezatěžoval naše klima. Půjde zejména o snížení emisí z továren, ale kompenzace by měla přicházet i ve formě vysazování nových stromů.

Uhlíkovou stopu ale řeší třeba také společnost Logitech, která je jedním z největších výrobců počítačového příslušenství na světě. I tato společnost se zavázala, že bude poskytovat transparentní informace o své uhlíkové stopě a krocích, které míří k její eliminaci. Zástupci firmy mimo jiné věří, že tímto krokem budou inspirovat i jiné výrobce počítačového hardwaru, aby jednali podobně.

Uhlíková stopa jako rozhodující faktor

Logitech tedy plánuje zejména uvádět informace o uhlíkové stopě přímo na svých výrobcích, aby se zákazníci případně při svém nákupu mohli rozhodovat i na základě tohoto parametru. Vedení společnosti se dokonce nebálo vyjádřit myšlenku, že by se údaje o uhlíkové stopě měly povinně zveřejňovat podobně jako informace o kaloriích a živinách na potravinách.

Podnik se také zavával, že do roku 2030 bude svou výrobu zásobovat výhradně ze zdrojů obnovitelné energie. Společnost se dále připojila k Pařížské dohodě, která si klade za cíl omezit uhlíkovou stopu zejména kvůli zpomalení globálního oteplování a související změny klimatu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *