Finální specifikace nové Lumie 1020

Na našem webu již nyní můžete najít exkluzivní informace, podrobné technické specifikace, vybavení a cenu brzy vydané finské královny s označením Lumia 1020.

O úniku některých informací o nově připravované Nokii jste se mohli dočíst v našem předchozím článku. A ačkoliv k oficiálnímu představení ještě nedošlo, finální specifikace vám přinášíme již nyní.

Chystaná vlajková loď Nokia Lumia 1020 disponuje velkými ambicemi, má vlastní rozsáhlou reklamní kampaň a samotný finský výrobce očekává velký úspěch, což dokazuje i fakt, že by měla být nová Lumia konkurencí například pro iPhone nebo Galaxy S4. Ačkoliv k představení modelu by mělo dojít až dnes večer, kompletní specifikace se Nokii nepodařilo udržet v tajnosti natolik, jako u předchozí vlajkové lodi.

Lumia 1020 se může pyšnit 4,5 palcovým AMOLED displejem s rozlišením 1280 x 768 px a odolným sklem Gorilla Glass třetí generace. Displej by měl být dobře čitelný i za slunečného světla a disponuje technologií PureMotion HD+ Clearblack, která zajistí věrné podání černé barvy a zobrazení velmi drobných detailů i na tmavých plochách.

Dotyková plocha je opatřena technologií Super sensitive touch (Synaptics ClearPad), díky které je spotřeba elektrické energie dotykové plochy výrazně menší, plocha tenčí a navíc je odolnější proti vnějším vlivům, například vlhkosti či elektrickému šumu. Vlhké ruce tedy nebudou už žádný problém, stejně jako ovládání například v rukavicích, pomocí tužky, či pera. Toho je docíleno tím, že na rozdíl od běžné implementace kapacitní vrstvy nad displej, je zde implementována přímo v displeji. Respektive přijímací část je před displejem a vysílací za ním, celkově je citlivost zvýšena až 3x při snímání maximálně 10 dotyků zároveň.

Lumia 1020

Srdcem smartphonu je dvoujádrový procesor Snapdragon tikající na frekvenci 1,5 GHz, přesný model není znám. Dále je zde přítomnost nadstandardních 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště, kterému sekunduje dalších 7 GB místa na SkyDrive (cloudové úložiště k Microsoft účtu).

Jak už bylo několikrát řečeno, nová Lumia disponuje přední 1,2 MPx HD kamerou a zadní 41MPx kamerou s technologií PureView a optickým stabilizátorem obrazu. Samotný snímač se může pochlubit technologií zpětného osvětlení (BackSide Illumination), jež razantně zvyšuje citlivost a rychlost. Dále je zde samozřejmě zoom, autofokus, xenonový blesk, LED dioda pro video, jež je možné natáčet v rozlišení 1080p při 30 snímcích za sekundu.

Zvuk je pak snímán dvěma mikrofony jako stereo. Samozřejmostí je přítomnost 3,5 mm AV konektoru, Bluetooth 3.0, technologie NFC (např. pro bezkontaktní platby), Wi-Fi a/b/g/n. Pro zjišťování polohy zde poslouží technologie A-GPS a GLONASS. Smarpthone je schopný komunikovat v sítích GSM 850, 900, 1800, 1900 MHz, WCDMA 850, 900, 1900, 2100 MHz, samozřejmě také LTE, HSPA+.

Operačním systémem je zde Windows Phone 8, dále jsou k dispozici zdarma ke stáhnutí globální mapy HERE Maps, navigace HERE Drive+ a k zjišťování spojů HERE Transit.

Zdrojem energie je akumulátor s kapacitou 2000 mAh, který je možné dobíjet i bezdrátově. Doba provozu v pohotovostním režimu dosahuje 16 dní, při hovoru v 3G síti pak 13 hodin a 15 minut. HD video můžeme na jedno nabití mít puštěné až 6,8 hodin, hudbu až 63 hodin.

To celé je zaobaleno v plastovém těle o rozměrech 130,4 x 71,4 x 10,4 mm. Celková váha je slušných 158 gramů. Smartphone bude dostupný jak v tradiční černé variantě, tak i bílé a žluté, a to za cenu kolem 16 tisíc korun. O dostupnosti se zatím vedou spekulace, v některých zemích by měl být údajně dostupný už za pár týdnů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *