Došlo k úniku snímků nové Lumie 1020

Jeden z manažerů vývojářské větve, která spadá pod Microsoft, Windows Phone nahrál na svůj účet na Flickru fotografie nového smartphonu od Nokie s názvem Lumia 1020.

Předpokládá se, že k oficiálnímu představení telefonu finským výrobcem dojde ve čtvrtek. Už nyní si ale můžete prohlédnout, jak bude nová Lumia, od které se očekává výrazný úspěch na poli smartphonů, vypadat.

K Lumii byla spuštěna reklamní kampaň, jejíž hlavní heslo bylo „41 milionů důvodů pro přiblížení“. Tento reklamní tah má odkazovat na jednu z hlavních předností nové Lumie, a sice na fotoaparát, který dokáže pořizovat snímky v kvalitě až neuvěřitelných 41 MPx. Fotoaparát bude taktéž vybaven xenonovým bleskem. Pro srovnání, Apple u svého iPhonu nabízí v současné době pouze fotoaparát s rozlišením 8 MPx (u nové generace by to mělo být 12MPx) a LED bleskem.

Lumia 1020

Další zprávy, jež neunikly zvídavým fanouškům, informují o čtyřjádrovém procesoru, na kterém finská Lumia poběží, displeji s úhlopříčkou 4,5 palce a 32 GB úložného prostoru.

Zajímavostí je, že podle zprávy společnosti AdDuplex pochází 9 z 10 nejvíce oblíbených smartphonů s operačním systémem Windows Phone právě z dílny Nokie. Pouze jediný, Windows Phone 8X, má na svědomí HTC.

Novou Lumií chce však Nokia i nadále konkurovat Applu a Samsungu. Čísla prodeje za poslední dva roky – 20 milionů prodaných Lumií, 250 milionů prodaných iPhonů a 800 milionů prodaných Androidů – jasně dokazují, že ve Finsku mají co dohánět. Třeba jim k tomu ale Lumia pomůže, ambice na to má.

1 Komentář

  1. Pingback: Podívejte se na exkluzivní informace o nové Lumii 1020 | Prisma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *