Twitter vydal aktualizaci se zlepšeními

Vývojářský tým Twitteru zapracoval na nové verzi své aplikace, kterou nyní uvolňuje. Nabízí několik vylepšení stávajících a několik nových funkcí.

Nedá se říci, že by tým vývojářů nějakým způsobem zahálel, což dokazuje i vydání aplikace v jednom okamžiku rovnou pro sedm odlišných platforemAndroid, iPhone, iPad, Mac, webový Twitter, mobilní Twitter a TweetDeck. Zpráva o aktualizaci byla oznámena na oficiálním blogu Twitteru.

Nyní máte možnost své soukromé zprávy (neboli direct messages) synchronizovat napříč všemi zařízeními a Twitter účty. To znamená, že pokud si danou soukromou zprávu přečtete například na mobilním telefonu s operačním systémem Android, automaticky se označí jako přečtená i poté, co se přihlásíte na webový Twitter nebo jej spustíte na svém Macu. Jediná podmínka, která je pro synchronizaci důležitá, je nutnost mít bezpodmínečně na všech zařízeních nainstalovanou nejnovější vydanou verzi. Toto zlepšení pochází z feedbacku, jejž obdrželi vývojáři od uživatelů již před nějakou dobou. Jejich přání tak bylo do nové aktualizace implementováno.

Následující změna se týká pouze Androidu, iPhonu, iPadu a mobilního Twitteru, tudíž všech mobilních platforem. Jedná se o zlepšení výsledků vyhledávání. Opravdu příjemnou změnou je, že při vyhledávání lze o uživateli zobrazit rozšířené informace, které zahrnují kompletní bio, a taktéž zobrazit podobné účty (na webovém Twitteru již podobná funkce zahrnuta je).

Twitter mobilní zařízení

Další novinkou, jež se týká vyhledávání, je zobrazení nově přidaných tweetů během procházení výsledků. Tuto funkci lze využít zejména při zpravodajství. Například v případě povodní v Česku byl zaveden hashtag #povodne, pod nímž se publikovaly všechny příspěvky, jež se jich týkaly. To v konečném důsledku znamenalo každou minutou několik desítek nově přidaných tweetů. S novou funkcí bude možné i na mobilních zařízeních nejnovější tweety zobrazit rychle a přehledně.

V aplikaci pro Mac došlo také k jedné významné změně. Nyní se v záložce Connect zobrazují interakce. Kromě klasických @mentions (označení v příspěvcích) tato záložka od nynějška zahrnuje i přehled favorites (označení hvězdičkou; podobná funkce jako To se mi líbí na Facebooku) a retweets (sdílení tweetu). Webový Twitter a mobilní platformy se dočkaly již dříve, aplikace pro Mac tuto možnost nabízí až nyní. Na výběr bude i ze šesti přidaných jazyků, jež dosud nebyly podporovány. Konkrétně to budou dánština, filipínština, finština, norština, švédština a thajština.

Všechny aktualizace můžete stahovat již nyní přes App Store (pro iPad a iPhone), Google Play (pro Android) a Mac App Store (pro Mac).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *