Za použití slova bomba do vězení

Soud v australském Sydney řeší velice bizarní případ zadržení teenagera, který napsal na svůj Twitter tweet, v němž bylo zmíněno slovo bomba.

Mladík doslovně napsal toto:

@Pink I’m ready with my Bomb. Time to blow up #RodLaverArena Bitch.

Bomb (v překladu bomba) je zkrácený název pro Timebomb, jednu z písní zpěvačky Pink. Díky tomuto zjevnému nedorozumění bude 16letý mladík čelit obvinění. Celá událost se odehrála na nedělním koncertu zpěvačky. Chlapec se snažil argumentovat tím, že tweet byl psán v návalu emocí. To však úřady nijak neobměkčilo.

Mladík byl navíc zatčen přímo na koncertě. Poté, co policie viděla tweet směřovaný přímo zpěvačce, poznala chlapce v davu, který čítal na 12 000 lidí, podle jeho profilové fotky. Následně k teenagerovi přišli zástupci policie a chlapce odvedli, ten celou situaci popsal.

„Přišli ke mně, ukázali mi fotku a zeptali se, jestli to jsem já. Samozřejmě jsem odpověděl, že ano, protože jsem poznal svou profilovou fotku. Poté, co se doopravdy ujistili, že to jsem já, mě jeden z nich chytil za ruce a donutil mě si lehnout na záda,“ dodal k celému incidentu sám hlavní aktér pro televizní stanici Seven Network.

Otec teenagera, David King, sdělil, že bezpečnostní opatření byla vzhledem k nevinnosti tweetu naprosto zbytečná. Aby se mohl incident vyřešit, musel otec podniknout tříhodinovou cestu do Melbourne, kde podal zajímavé vysvětlení. Policii totiž řekl, že při psaní tweetu už zkrátka jeho syn neměl čas na napsání Timebomb, proto použil zkrácenou verzi. Vyšetřovatelé se po prokázání záměru stali shovívavějšími. I přesto bude mladík čelit žalobě za narušení veřejného pořádku.

Sami strážníci policie řekli, že by teenagera, kdyby bylo na nich, pouze z dané akce vyprovodili, ovšem zaměstnanci arény, kde se celá akce odehrávala, stále trvají na exemplárním potrestání mladíka, aby se pro příště podobným prohřeškům předešlo.

Na celém případu zůstává nejvíce zarážející fakt, že pověřené osoby o daném tweetu věděli a na základě příspěvku na sociální síti se rozhodli někoho zadržet. Celá situace může vypadat značně absurdně, ale postup, jenž byl použit zde, se nejspíše bude opakovat. Uživatelé sociálních sítí by si měli dávat pozor, co píší a sdílí pod svým jménem.

1 Komentář

  1. Pingback: Aplikace Heml.is umožňuje chatování bez jakéhokoli sledování | Prisma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *