Připojte se k internetu na Everestu

Připojení k internetu se postupně rozrůstá a dalo by se říci, že je takřka všudypřítomné. Dokonce je i tam, kde by vás vůbec nenapadlo připojení k internetu hledat.

Internetové společnosti se předbíhají v různých senzacích. Nyní honba za něčím unikátním zřejmě motivovala výrobce mobilních zařízení Huawei, který spojil síly s mobilním operátorem China Mobile. Jejich cíl byl jasný – pokrýt vrchol pohoří Mount Everest mobilním připojením. Zajímavým faktem je, že jde o vysokorychlostní 4G síť.

Mount Everest

V minulosti k pokrytí připojením k internetu právě na Mount Everestu již došlo. Konkrétně to bylo v roce 2007, kdy opět Huawei pokryl základní tábor pro horolezce, který jim nabízí přespání před horolezeckými výpravami. O pokrytí vrcholu se postarala nepálská společnost Ncell, jež se zasloužila o 3G připojení. Huawei s China Mobile tak přešli na novější a rychlejší verzi.

„Připojení k 4G síti na Mount Everestu představuje důležitý mezník ve vývoji globálního LTE TDD. Jsme velmi rádi, že to bylo možné uskutečnit a že se to povedlo. Těšíme se na spolupráci s více světovými operátory k umožnění širokopásmového vysokorychlostního mobilního připojení opravdu kdykoli a kdekoli,“ dodal k celé situaci David Wang, ředitel Huawei Wireless Network.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *