Moderní přepravky na pivo jsou vyráběny z kvalitního a recyklovatelného plastu. Jejich odolnost ani ekologická stopa vás trápit nemusí!

Přepravky na pivo

Vybíráte nové přepravky na pivo a nemůžete se rozhodnout? Přemýšlíte, jakému typu dát přednost? Váháte mezi módním dřevem nebo osvědčeným, ale z ekologických důvodů tak často zatracovaným plastem? Jedno je jisté. Ať už provozujete menší pivovar, který se bez vlastních přepravek neobejde, nebo si jen chcete pořídit nové vybavení pro svou prodejnu s potravinami, měli byste sáhnout po tom nejkvalitnějším, co je na trhu k dispozici. Pokud si snad nejste jistí, jak vysokou kvalitu poznáte nebo podle jakých parametrů byste měli takové přepravky na pivo vybírat, nezoufejte! Pár užitečných informací vám za okamžik nabídneme.

A jestliže vás zajímá také ekologická stránka věci, můžete zůstat klidní. Víme, že se ohledy na životní prostředí pozvolna stávají nedílnou součástí téměř každého odvětví moderního byznysu a proto ani tuto otázku zcela samozřejmě nevynecháme!

Pivovar bez vlastních přepravek na pivo?

S přepravkami na pivo se v běžném životě setká zřejmě každý z nás. Nejčastěji je asi vídá v supermarketu, kam chodí pravidelně nakupovat. A občas je zahlédne třeba také na chodbě své oblíbené hospůdky, případně někde u stánku s občerstvením. Asi jediné, čeho si v takové chvíli člověk všimne, je značka piva a nanejvýš tak ještě barva přepravky, ve které jsou lahve se zlatavým mokem uloženy. Málokoho však asi napadne zamyslet se nad tím, z jakého plastu je taková „basa“ vyrobena, jak snadno se s ní manipuluje nebo jak dlouho asi tak trvá, než se opotřebuje natolik, že je v podstatě nepoužitelná. To třeba sládek nějakého menšího pivovaru, který má ve firmě na starosti skoro vše, včetně výběru téměř veškerého vybavení, ten si jistě podobné otázky čas od času položí. V nadnárodních společnostech s ročním výstavem ve statisících hektolitrů se takovým věcem určitě věnuje někdo jiný, ale v minipivovarech, jejichž počet u nás mimochodem neustále roste, to zkrátka s dělbou práce funguje docela jinak.

Provozujete malý pivovar a rádi byste pro svou značku pořídili nové přepravky? Chcete mít ve své hospodě nebo ve stánku s občerstvením k dispozici vlastní „basy“ na pivo? A nemáte tak docela jasno v tom, jak vybrat ty nejlepší?

Plastové „basy“ jsou s námi už několik generací

Je to už několik generací, kdy bylo lahvové pivo běžně ukládáno do dřevěných bedýnek. V nich byly ostatně uchovávány také lahve s minerálkami nebo s limonádou. Ty časy jsou však nenávratně pryč a dnes už na dřevěné přepravky narazíte pouze výjimečně. Abyste pochopili, z jakých důvodů dnes dává drtivá většina pivovarů přednost moderním plastovým „basám“, nemusíte být žádný odborník. Jejich používání je zkrátka ve všech ohledech přínosné. Tak proč jejich předností nevyužít? Problémů je s výrobou piva spojeno i tak více než dost. Nedostatkem kvalitního českého chmele počínaje a rostoucími cenami energií konče. Proč si tedy práci ještě více komplikovat? Plast má zkrátka celou řadu výhod a v pivovarech jsou si toho velmi dobře vědomi. Moderní přepravky na pivo, které jsou vyráběny z plastu na základě dlouholetých zkušeností a s využitím těch nejsofistikovanějších technologií, vám udělají tu nejlepší službu.

Ptáte se, jak je co nejspolehlivěji poznáte? Chcete vědět, jaké parametry by měly splňovat?

Aby bylo nové vybavení přínosem

Ať už poptáváte nové přepravky pro svůj obchod nebo jimi hodláte vybavit vlastní pivovar, měli byste si dát s jejich výběrem práci. Jde o to, aby byly pro váš byznys jednoznačným přínosem. Co by měly splňovat? Přinejmenším toto:

  • K jejich výrobě by měl být použit kvalitní polyethylen, aby byly odolné a dlouho vám vydržely
  • Musí vám vyhovovat svými rozměry a to s ohledem na tvar a velikost lahví, které v nich budou uloženy
  • Mělo by se s nimi snadno manipulovat a to jak ručně, tak s pomocí skladové techniky
  • Musí se snadno udržovat v čistotě
  • Měly by být esteticky zdařilé a to zejména v případě, kdy s jejich pomocí hodláte propagovat vlastní značku

Ekologie nezůstává stranou!

Je nanejvýš pravděpodobné, že při svém podnikání berete v úvahu také otázku ekologie. Ať už je pro vás velmi důležitá nebo pouze okrajová, ať už se jí zabýváte z vlastního přesvědčení nebo spíše jen pod tlakem spotřebitelských nálad, měli byste vědět, že plastové přepravky na pivo přírodě žádnou zásadní újmu nezpůsobí. Vývoj plastů jde neustále kupředu. Zodpovědní producenti také k výrobě nejrůznějších boxů, kontejnerů a přepravek stále častěji používají recykláty. Pokud tedy vybavení pro svůj podnik pořídíte od výrobce, který „uvažuje ekologicky“, nejsou obavy o životní prostředí namístě.

A když už jsme se ochrany přírody dotkli, prozradíte nám, zda jste zapálenými ekology? Nebo je vám znečištění planety spíše lhostejné?

1 Komentář

  1. štěpán gusty

    viděl jsem dělitelné přepravky na pivo 10+10. existuje taková bedna ještě? děkuji za odpověd.štěpán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *