Dýcháte kvalitní vzduch? To hravě zjistí Airthings View Plus

Airthings

Mějte přehled o kvalitě vzduchu ve svém domě a to včetně potenciálně smrtelných úrovní radonu. Pomůže vám s tím zařízení s názvem Airthings View Plus. Vzduch v interiéru je často velmi znečištěný. Látky znečišťující vnitřní ovzduší jsou v průměru dvakrát až pětkrát vyšší než venkovní úrovně. V některých případech však mohou být mnohem vyšší, třeba až stokrát. Vzhledem k tomu, že trávíme tolik času uvnitř, je dobré vědět, jak je vnitřní vzduch kvalitní.

Co měří Airthings View Plus a proč to měří

Airthings View Plus dokáže měřit sedm různých aspektů kvality vašeho vzduchu, včetně teploty, vlhkosti, radonu, pevných částic, oxidu uhličitého, těkavých organických sloučenin a tlaku vzduchu. Teplota a vlhkost hrají podstatnou roli v kvalitě vzduchu několika způsoby. Příliš suchý vzduch může způsobit nadměrné vysychání v průduškách, plicích a dutinách, což vede k dušnosti. Na druhou stranu příliš vlhký vzduch obsahuje méně kyslíku, což může nepříznivě ovlivnit osoby s alergiemi a astmatem.

Airthings View Plus

Kvalitní vzduch je klíčový pro vaše zdraví

Airthings View Plus upozorní uživatele, že je vlhkost je vyšší, než je doporučeno. Když je příliš horko nebo příliš chladno, může to dráždit dýchací cesty, což může být nebezpečné pro děti, starší lidi, domácí mazlíčky nebo osoby s chronickými dýchacími problémy. Radon je radioaktivní plyn přítomný v půdě, horninách a podzemních vodách. Vzniká přirozeně, když se radioaktivní kovy časem rozkládají. Je přítomen téměř v každém domě, ale má tendenci být více koncentrován v domech se sklepy nebo v oblastech s velkými ložisky žuly. A radon je obzvláště znepokojivý, protože je po kouření druhou hlavní příčinou rakoviny plic. Částice jsou jakékoli mikroskopické pevné látky nebo kapaliny, které lze vdechnout. To často zahrnuje pyl, prach, kouř, emise z vozidel, spóry plísní a dokonce i virové a bakteriální částice.

Oxid uhličitý je v určitých množstvích obecně považován za neškodný plyn, ale ve vyšších koncentracích může být problematický. Příliš mnoho oxidu uhličitého může vést k bolestem hlavy a únavě.

Airthings View Plus nemonitoruje oxid uhelnatý ani kouř. I nadále byste měli mít jak detektory kouře, tak detektory oxidu uhelnatého umístěny na vhodných místech ve vaší domácnosti.

Vzhled a použití

Airthings View Plus vypadá jako mnoho digitálních termostatů nebo detektorů oxidu uhelnatého. Lze jej postavit na stůl nebo připevnit na zeď pomocí 3M pásek nebo šroubů, vše je součástí balení.

Funguje na šest AA baterií, ale lze jej napájet i přes USB. Pokud se rozhodnete jej napájet přes USB, lze jej použít jako rozbočovač s dalšími produkty Airthings. Na přední straně View Plus je 2,9palcový displej ePaper, který se používá k zobrazení až dvou preferovaných metrik.

Mávnutím ruky před View Plus získáte rychlou zpětnou vazbu v jakékoli oblasti zájmu. Pokud je například kvalita vašeho vnitřního vzduchu dobrá, zobrazí se smajlík a zelené světlo.Pokud vaše hodnoty kvality vzduchu poklesnou mimo rozsahy, které Airthings považuje za přijatelné, zobrazí se žluté světlo pro dobrou kvalitu vzduchu nebo červené světlo pro špatnou kvalitu vzduchu. Zobrazí také hodnoty, které je třeba řešit. Celkově je design decentní. Je dostatečně nenápadný, aby zapadl do vašeho domova jako termostaty a detektory oxidu uhelnatého. Jeho použití je dostatečně snadné a poskytuje praktickou zpětnou vazbu.

Jednou nevýhodou displeje ePaper je samozřejmě to, že je téměř nemožné číst při slabém osvětlení. To je však kompromis za prodlouženou výdrž baterie, protože displej ePaper spotřebuje výrazně méně energie než ostatní.

Aplikace

I když je displej pěkný, skutečným důvodem, proč je Airthings cenný, je aplikace Airthings. Poté, co spárujete své Airthings s domácí WiFi sítí, aplikace Airthings zaznamená data z vašich zařízení Airthings a zmapuje je v průběhu času. Aplikace také umožňuje vybrat jednu nebo dvě vždy zapnuté metriky. Můžete také nastavit výstrahy, které vám řeknou, abyste podnikli kroky, když jakákoli metrika kvality vzduchu překročí požadavek na špatnou kvalitu vzduchu. Airthings varuje, že prvních sedm dní používání Airthings View Plus by mělo být považováno za období kalibrace. Během tohoto období musí senzorům VOC a CO2 chvíli trvat, než se přizpůsobí prostoru, který měří. Na kvalitě vzduchu by mělo záležet všem a pokud chcete mít jistotu, že žijete ve zdravé domácnosti, tento přístroj vám to ověří.

Obrázky: Airthings

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *