Pixel Watch: Google konečně přišel s chytrými hodinkami

Pixel Watch

Google konečně představil své chytré hodinky Pixel Watch. Pixel Watch se dodávají v jedné velikosti, s 41mm pouzdrem s klenutým sklem Gorilla Glass 5 odolným proti poškrábání. Na první pohled vypadají hodinky komicky přefouknuté, ale výhodou je skrytí lunety, když se na ně díváte ze zápěstí. Pod ním budou uživatelé zírat na 320ppi, stále zapnutý AMOLED displej s maximálním jasem 1000 nitů. Je napájen 294mAh baterií, o které Google říká, že vydrží 24 hodin na nabití, ale po 30 minutách na magnetické nabíjecí desce se dokáže znovu nabít až o 50 procent.

Čím dalším hodinky potěší?

Existují dvě verze: WiFi/Bluetooth nebo jedna s vlastním LTE modemem, která stojí více. Obě mají obří Exynos 9110 SoC, původně vydaný v roce 2018 a nalezený v Samsung Galaxy Watch až po Watch 3, spárovaný s koprocesorem Cortex M33, 32GB úložištěm a 2GB RAM. Vypovídá to o tom, že se Google rozhodl nepoužívat vlastní nositelný SoC Qualcomm, který se v dnešní době nachází v téměř všech ostatních hodinkách s Wear OS mimo Samsung, a který je v tuto chvíli již několik let starý. Obě verze používají Wear OS 3.5.

Jsou zde funkce jako je sledování aktivity, srdeční frekvence a spánku, i když Google uvedl, že jeho vlastní know-how strojového učení zde zlepšilo přesnost. Jednou z nejpozoruhodnějších funkcí je životní tepová frekvence, která po sekundách změří vaše životní funkce. K dispozici je také vestavěné EKG a integrace s Fitbit Premium pro další poznatky a řízené tréninky.

Potenciální kupující Pixel Watch se také mohou spolehnout na obvyklou šestiměsíční bezplatnou zkušební verzi Fitbit Premium a také na tři měsíce YouTube Music Premium. Díky tomu si budete moci na zápěstí uložit spoustu melodií, abyste je mohli používat společně s aplikací. Kromě sklíčka Gorilla Glass je jediným dalším příslibem odolnosti to, že jsou hodinky voděodolné do hloubky 5 ATM. Google také říká, že do roku 2023 budou hodinky schopny detekovat pády, a pokud máte verzi LTE a nereagujete, zavolají vaším jménem záchrannou službu.

Pixel Watch

Stojí za to připomenout, že Google ve spolupráci s Motorolou, Samsungem, ASUSem a LG porazil Apple o celý rok v oblasti nositelných zařízení. Ale použitá balkanizovaná strategie a obecný nedostatek lesku u těchto počátečních verzí Android Wear poskytly velkou část impulsu společnosti Apple. Od té doby Apple Watch v podstatě každé čtvrtletí od té doby samostatně překonaly všechny ostatní hlavní nositelné zařízení. Teprve když se Samsung spojil s Googlem, aby přepracoval Wear OS, platforma Google opět dosáhla dvouciferných procent prodeje.

A podobně jako u telefonů Pixel je pravděpodobné, že Google bude rád prodávat omezené množství zařízení malé části trhu. Zejména proto, že musí chránit tržby jak Samsungu, jeho partnera, tak Fitbitu, jeho nové stoprocentně vlastněné dceřiné společnosti.

Obrázky: Google

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *