Kdy si můžete nainstalovat kamery? Klíčový je účel sledování

Máte obavy o bezpečnost svou nebo svého majetku? Pokud žijete v lokalitě, kde je kriminalita či vandalismus častý, je jistě na místě zvažovat možnosti, jak se chránit. Jedním z řešení je používání kamerového systému. Můžete tak mít snadno pod kontrolou, co se děje ve vašem domě nebo jeho okolí. Kamerový systém však může porušovat pravidla. Jak postupovat, aby bylo vše legální a vám nehrozil žádný postih?

Pozor na GDPR

Asi všichni jsme zaznamenali toto nařízení Evropské unie, které v mnoha ohledech změnilo způsob nakládání s osobními údaji. Kamerový systém Ostrava může být příkladnou ukázkou toho, kdy mohou být osobní údaje některých lidí porušeny. Obecně tedy platí, že kamery mohou být instalovány pouze se souhlasem zaznamenávaných osob. Existuje však výjimka, kdy souhlas není nutný, a to je ochrana majetku či zdraví osob. To je samozřejmě značně vágní vymezení a každý si pod tím může představit různé věci.

Účel kamerového systému

Klíčové pro posouzení, zda je kamerový systém umístěn oprávněně, je především jeho účel. Takto se dá poměrně snadno obhájit umístění kamer u vchodů do střeženého objektu nebo v místě, kde je uložený nějaký hodnotný či chráněný majetek. Obecně by se však kamerové systémy Ostrava neměly instalovat tam, kde takový účel nelze prokázat (například toalety, schránky v bytovém domě apod.). Tehdy by dotčení mohli namítat narušování soukromí osob a apelovat na dodržování GDPR.

Pořiďte si moderní kamerové systémy

Pokud je váš účel oprávněný, pořiďte si skutečně kvalitní kamery, které nabízí moderní možnosti sledování a vyhodnocování záznamu. Velkou výhodou například je, pokud můžete prostory sledovat ve dne v noci třeba přes mobil, počítač nebo tablet. Dnes nabízí kamery také velmi vysokou kvalitu a jsou velmi nenápadné. Pořízený záznam se dá snadno vyhodnotit a využít v případě potíží jako důkaz.

Zdorj náhledové fotografie: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *