Jak vybrat 3D tiskárnu?

3D tiskárna

3D tiskárny patří k moderní technologii, která je velmi zajímavá a stojí za to zjistit si o ní něco víc. Pokud i vy uvažujete nad koupí 3D tiskárny, je dobré vědět, podle čeho vybírat. Existuje totiž spousta různých druhů 3D tiskáren a je tedy klíčové si zejména ujasnit, co přesně očekáváte a rozumět i základním parametrům.

Co hraje největší roli?

Mezi zásadní rozhodovací faktory by mělo patřit následující:

  • Otevřený nebo uzavřený design
  • Velikost tiskové plochy
  • Materiál
  • Kvalita
  • Recenze

Open source nebo uzavřený design

Open Source řešení je velmi dobré pro ty, kteří si chtějí s 3D tiskárnou vyhrát. Dostanete k ní dostupnou také veškerou dokumentaci, a to včetně podrobných plánů, jak ji sestavit. Snadno si můžete měnit jednotlivé součástky podle toho, jak potřebujete. Je například snadné vyměnit krokové motory a náhradní díly jsou velmi snadno dostupné. Pokud se vám nezamlouvá NEMA 14, můžete jej snadno vyměnit třeba za NEMA 17. Je to je na vás.

Kde nakupovat náhradní díly?

Velmi širokou nabídku krokových motorů nabízí e-shop Sharplayers. Můžete vybírat z mnoha různých typů přesně podle vašich potřeba. Nabídka zahrnuje různé velikosti – od NEMA 14, které se skvěle hodí právě pro 3D tiskárny, až po NEMA 23 vhodné pro stolní frézky.

Plocha tisku

U velkých ploch se musíte připravit na to, že můžete tisknout klidně celé dny. Nejlepší řešení je mít několik 3D tiskáren s maximální plochou do 30x30cm. Díky tomu můžete velmi efektivně snížit celkovou dobu tisku. Navíc také platí, že menší tiskárny jsou levnější než ty velké, takže můžete i velmi snadno ušetřit.

Dejte na zkušenosti ostatních

Recenze jsou vždy nejužitečnějším vodítkem. Přečtěte si proto bedlivě všechny recenze a doporučení a podle toho vybírejte. Reálné zkušenosti mají největší váhu a uživatelé dovedou nejlépe upozornit na nedostatky při praktickém provozu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *