Hackeři zaútočili na Bohemia Interactive

Na české vývojářské studio Bohemia Interactive, stojící za legendární Operation Flashpoint a populární sérií Arma, jejíž třetí díl má vyjít koncem roku, zaútočili hackeři.

Bohemia Interactive ihned po zjištění útoku vypnula servery a začala zjišťovat škody, zároveň studio vydalo varování na svých stránkách a potenciálně poškozeným uživatelům odeslalo e-maily.

Hackerům se podařilo stáhnout část databáze, jež obsahovala osobní údaje uživatelů fóra, jména, e-mailové adresy a hesla v šifrovaném stavu, jejichž rozluštění je dle vyjádření Bohemia Interactive nepravděpodobné. Zároveň studio ujišťuje, že žádné další informace, například údaje o kreditních kartách, které jsou uchovávané v systému společnosti, nebyly odcizeny nebo jinak ohroženy.

Jako preventivní opatření byla všechna hesla resetována, a každý uživatel si tedy bude muset zažádat o obnovení hesla na příslušné stránce. Po zadání e-mailu vám obratem přijdou instrukce s vygenerovaným odkazem, směřujícím na stránku pro zadání nového hesla, přičemž důrazně doporučujeme nedávat nové heslo stejné, jako staré.

Jak již bylo zmíněno, aktuálně studio pracuje na třetím pokračování série Arma. V současné době probíhá testování beta verze, do které je přístup podmíněn zakoupením hry. Předběžné datum vydání je stanoveno na září tohoto roku. Jak připravovaná Arma vypadá, se můžete podívat ve videu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *