DeepCool představuje chladič Lucifer

Společnost DeepCool oznámila nový robustní CPU chladič z prémiové série GamerStorm s příhodným názvem Lucifer. Co nabídne nového?

Jedná se o velký věžový chladič s masivním hliníkovým žebrováním o váze 1 097 gramů s rozměry 140 x 110 x 163 mm, při započítání jednoho ventilátoru je šířka větší o dalších 26 mm. Zde nutno podotknout, že chladič lze osadit celkem dvěma ventilátory, dodáván je však jen jeden o velikosti 140 mm s drátovým uchycením.

DeepCool Lucifer

 

Řízení otáček je vyřešeno PWM regulací, a to v rozsahu 700 až 1 400 RPM, přičemž na maximální otáčky ventilátor protlačí 81,33 CFM vzduchu. Hluk se pohybuje mezi 17,8 a 31,1 dB. Pasivní část má žebrování ve tvaru připomínajícím písmeno H, které je tvarováno tak, aby způsobovalo turbulence v proudění vzduchu, čímž je docíleno lepšího odvodu tepla.

Teplo do žebrování je odváděno z masivní měděné základny s poniklovaným povrchem pomocí šesti 6 mm heatpipe trubic na každé straně. Naneštěstí bude chladič dostupný pouze v Číně, detaily o světové dostupnosti a ceně známy nejsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *