Anonymita na internetu – jak na ni?

Jsou chvíle, kdy potřebujete být na internetu takzvaně anonymní. Jestliže ano, podívejte se společně s námi, jak na to. Dobré je ujasnit si, co je vaším cílem. Tedy zda jenom nechcete, aby jiný uživatel počítače věděl, kde jste surfovali, nebo zda chcete být zcela nevypátratelní. Podívejte se na možnosti.

Anonymní okno

Jasná klasika. Musíme říci, že v tomto případě je anonymita na internetu založena hlavně na to, že další uživatel počítače nezjistí, jaké weby jste procházeli. Anonymní okno si jednoduše otevřete v rámci svého prohlížeče. Jakmile ho zavřete, budou zameteny všechny stopy, včetně historie, formulářů a třeba i cookies. Dnes tuto možnost nabídnou všechny hlavní prohlížeče, tedy:

  • Chrome
  • Firefox
  • Opera

VPN

Druhá možnost je celkem efektivní v tom, kdy nechcete, aby někdo zjistil, odkud se připojujete. VPN můžeme značit jako privátní síť k propojení mezi vzdálenými počítači. Když tuto možnost využijete a někdo vás začne stopovat, zjistí jenom IP adresu samotného VPN serveru. Nebude tak vědět, který počítač v síti je ten, který patří právě vám.

Proxy

Osvědčená varianta, díky které získáte zcela jinou IP adresu, než je ta vaše. Jde o podobnou možnost, jako je ta předchozí. Váš počítač se tak bude tvářit jako úplně jiný, umístěný třeba na druhém konci republiky. Proxy servery dnes mohou být veřejné a zdarma, nebo placené. A co je oblíbenou možností, jak může být anonymita na internetu dosažena touto cestou? Program s názvem TOR.

Speciální prohlížeče

Možnost podobná výše uvedené. Jenom s tím rozdílem, že za vás vše udělá speciální internetový prohlížeč, který si stáhnete a nainstalujete. Jedním z těch, které jsou rozšířené a známé, je třeba Epic Browser, který velmi účinně zamezuje jakémukoliv trackování a případné identifikaci uživatele. Lákadlem na něm je navíc jeho design, který vypadá stejně, jako Chromium.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *