Zrušený roaming přináší pozitiva, ale i negativa

Když konečně došlo k tomu, že se zrušil roaming, mnoho lidí začalo zcela pochopitelně jásat. A to proto, že když se vydají do některé ze zemí EU, budou mít jistotu, že za stejné ceny jako u nás budou mít:

  • Volání
  • SMS a MMS
  • Data

Jsou ale i případy, kdy zrušený roaming může přinášet několik výrazných komplikací. O jaké se jedná? Podívejte se na to společně s námi.

Ne každý dané výhody získá

Nutno říci, že zrušený roaming se týká všech hlavních tří velkých operátorů. A to u všech jejich standardních tarifů. Ty ale nejsou jedinou nabídkou, kterou mají. Existují i různé podpultové nabídky a tarify sjednané na míru konkrétní osobě. A ty už mohou mít individuální podmínky, což jasně znamená, že na ně dané výhody nemusí platit – třeba proto, že u nich roaming vůbec nebude aktivní.

Riziko neaktivovaného roamingu

Do letošního roku bylo zvykem, že kdo cestoval do zahraničí, ten si u svého operátora zjistil, zda má roaming zapnutý a aktivní a zda se tedy bez problémů dovolá. Nyní může přijít riziko spojené s tím, že lidé cestující do jiných zemí než je EU podcení přípravu a jednoduše si roaming do jiných zón než je Evropská unie neaktivují. A co dělat v zahraničí bez funkčního mobilu? Může to být poměrně velký problém.

Špatné rozlišení zóny

Jedete třeba do Chorvatska a těšíte se, že budete moci být na svém mobilu jako doma? Omyl. Chorvatsko totiž není v EU a tak bude váš účet poměrně vysoký. A podobných omylů najdeme více než dost.

Mysleme i na virtuální operátory

Kromě trojice velkých operátorů tu jsou také virtuální operátoři. Proč je zmiňujeme? Jelikož ti na všem mohou výrazně prodělat, jelikož v podstatě nemají možnost kompenzovat si ztráty na roamingu z jiných služeb, jako je u operátorů klasických. Můžeme tedy v budoucnu očekávat, že právě doba dovolených bude pro řadu z nich zlomová v tom, zda vydrží.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *