Další antivirus zdarma je na trhu

Mít v počítači antivirový program je dnes považováno za něco skutečně nezbytného. Pokud se podíváme na poslední průzkumy, tak ty říkají, že počet lidí s nainstalovanou ochranou stále stoupá. A to je dobře. Když se podíváme na možnou nabídku, lze sáhnout jak po variantách placených, tak po variantách bezplatných. A právě pro domácí použití je vhodná možnost druhá. Na trhu je variant poměrně dost. Jako příklad můžeme zmínit:

  • Avast
  • AVG
  • Defender

Dá se říci, že se jedná o skutečnou špičku na poli počítačové ochrany. A k ní se přidá ještě další, který byl sice donedávna ještě placený, ale nyní už je k dispozici také verze, která je bezplatná.

Antivirus zdarma nabídne i Kaspersky

Tou společností, která se zařadí mezi výše zmíněné osvědčený tipy je společnost Kaspersky, která také patří mezi volby, se kterými rozhodně nelze šlápnout vedle. Bylo však mnoho lidí, kterým se pro domácí použití příliš nevyplatilo kupovat si licenci. To je dnes již minulostí a tak i oni si mohou daný program nainstalovat nejenom zdarma, ale také legálně. Důvodem tohoto kroku je mimo jiné snaha výrazně zabojovat na trhu a získat si přízeň dalších uživatelů počítačů.

Bezplatná verze nebude zcela plnohodnotná

Není to nic zvláštního, jelikož i u konkurentů je jasné, že když jde o bezplatnou verzi, tak jí může něco chybět. Základní a kvalitní ochranu však nabízet bude. A co může být spojeno právě s absencí? Jsou to třeba různé pokročilé funkce, kam můžeme zařadit třeba VPN. Stejně tak bude program i jednodušší, což se projeví mimo jiné také na ovladatelnosti, vybude možné zvolit jenom různá nastavení, nebo různé testy. Jak ale již bylo zmíněno. I v této verzi bude pravděpodobně běžným uživatelům pro jejich domácí počítače a notebooky plně dostačovat. Kdo chce více, má možnost koupě licence, které nejsou zase až tak cenově nedostupné.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *