Jak vybrat nejvýhodnější tarif pro děti? Vše záleží na věku

lacný tarif

Přemýšlíte nad tím, jaký tarif se nejvíce hodí pro vaši ratolest? Nechcete, aby vaše peněženka vykrvácela, na druhou stranu nechcete, aby na tom bylo škodné vaše dítě? Základním aspektem pro správnou volbu je věková hranice, ale i fakt, kolik chcete měsíčně zaplatit.

Dítě školou povinné

Dětem na prvním stupni základní školy dávají rodiče mobil do ruky hlavně kvůli kontrole. Většinou si je přes telefon obvolávají a hlídají, zda přišli včas domů ze školy a jestli je vše v pořádku. V takovém případě se vyplatí pořídit dítěti předplacenou kartu neboli kredit namísto neomezeného tarifu. Navíc nabídka těchto karet je velice pestrá. Částku, kterou chcete dobít, si můžete korigovat sami dle vlastního uvážení. A kolik zaplatíte za takové volání? Ceny se u každého operátora samozřejmě liší, ale například Klokan Mobil si za volání do vlastní sítě účtuje 0,50 Kč a do zbylých 1,50 Kč.

Skokem na druhý stupeň

V dnešní době všemožných sociálních sítí a přibývajícím věkem u dětí rostou i požadavky na mobilní tarify. Adolescenti chtějí být pořád on-line, protože přeci jsou tam všichni. Potřebují mít přehled o tom, co se kde stalo, kdy jejich youtuber vydá nové video, či jestli už je k mání jejich oblíbený seriál. Kdo nemá data v mobilu, jako by ani nebyl. Proto pokud se dostanou do stavu offline, vyplatí se šáhnout po levných smskách a volných minutách.

S jako student

Pokud máte doma studenta, existuje spousta studentských tarifů. V porovnání s klasickými tarify mobilních operátorů jsou daleko výhodnější a ve své nabídce je má i každý z operátorů „velké mobilní trojky“. T-mobile nabízí tarif S námi pro mladé za 399 Kč měsíčně. V ceně je volání zdarma do vlastní sítě a120 volných minut do ostatních sítí. SMS jsou zdarma také a balíček obsahuje 700 MB dat. O2 přichází s tarifem Cool. Ten měsíčně přijde na 299 Kč s podobným objemem volných minut. Dražší jsou zde SMS do dalších sítí a k dispozici je 200 MB dat. U Vodafone si za 494 Kč můžete zajistit neomezené volání do vlastní sítě, 600 volných minut s neomezenými SMS. Navíc zde naleznete 1,2 GB dat. Záleží je na vás, kolik chcete měsíčně investovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *