Windows obsahuje neopravitelnou chybu, kterou využívají hackeři po celém světě

Dnešní moderní svět plný technologií je opravdu kuriózní místo. Každý den přichází stále nové produkty, a to, co je nové dnes, bude zítra už staré. V této oblasti proto vývoj neustále pracuje. Součástí vývoje je samozřejmě i vývoj bezpečnostní, který je mnohdy velmi zranitelný. Občas se stane, že se vyskytne chyba, která může natropit spoustu nepříjemností. Jednou takovou je chyba v operačním systému Windows, kterou začali zneužívat hackeři po celém světě. Za normálních okolností by už byla dávno opravena, ale v tomto případě oprava zatím neexistuje.

Aktivita hackerů roste

Kriminalita a zločinnost je ve světě bohužel na denním pořádku. S vývojem a rozvojem digitálních technologií samozřejmě stoupá i kybernetická kriminalita, která je v současné době velmi rozšířená a nebezpečná. Může napáchat hromadu škod, které mohou velmi poškodit jednotlivce, firmy nebo velké společnosti. Z toho důvodu je nutná přítomnost bezpečnostních systémů v každém zařízení, zejména je-li přístroj připojen do sítě.

Napadení zranitelnosti

Jednou z nejnebezpečnějších kybernetických hrozeb, kterou v současnosti využívají hackeři po celém světě, je tzv. zero-day zranitelnost. Jde o hrozbu, která zneužívá zranitelnost přístrojů a ochrana proti tomu zatím nebyla objevena, tudíž tyto chyby zatím ani nelze opravit. Když si této zranitelnosti všimli hackeři, vytvořili tzv. exploit, díky kterému mohli následně napadnout celý systém přístroje. Podle vedení Microsoftu jde zatím jen o malé cílené útoky, které vznikají otevřením škodlivého dokumentu.

Napadeny všechny verze

V současnosti se tato bezpečnostní chyba týká všech podporovaných verzí Windows, včetně nejnovější verze Windows 10. Bohužel není zatím k dispozici žádný oprava této bezpečnostní chyby, a proto je nutné, aby sami uživatelé neotevírali jakékoliv dokumenty pocházející z neznámých zdrojů. Jinak by samozřejmě sami umožnili hackerům přístup. Na vývoji opravy chyby se usilovně pracuje, nicméně není zatím jasné, kdy k tomu dojde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *