Konec podpory Windows je odložen o půl roku. Důvodem je současná epidemie coronaviru

Světem se šíří nebezpečný coronavirus, který napadá čím dál více lidí. I přesto, že vlády zemí světa vytvořily bezpečnostní opatření, mnoho lidí už přišlo kvůli coronaviru o svůj život. V současné době o velkou hrozbu, která zasahuje pomalu, ale jistě do všech oblastí dnešního světa. V ohrožení je prakticky vše, nicméně i tak může tato situace některé jedince potěšit. Některé společnosti totiž pozastavily své plány a rozhodly se počkat, až krize skončí. A jedním takovým rozhodnutím je rozhodnutí společnosti Microsoft o tom, že zatím neukončí podporu některých verzí operačního systému Windows 10 a prodlouží ji o půl roku.

Chce vyjít vstříc

K ukončení podpory některých verzí od Windows mělo dojít během tohoto měsíce, konkrétně 14.dubna, nicméně současná coronavirová krize všechno mění. Uživatelé proto mohou dalšího půl roku v klidu využívat své systémy za plné podpory, což je jistě potěšující zpráva. Společnost se tak rozhodla, aby vyšla vstříc firmám, školám a nejrůznějším organizacím, které mají v současné době na starost jiné problémy. Řešit přechod na jinou podporu operačního systému k nim rozhodně nepatří.

Půlroční odklad

Původní plán ukončení podpory se týkal operačního systému Windows 10 verze 1709. Vzhledem k rozhodnutí bude podpora dostupná ještě dalšího půl roku. Prodloužení se týká především verzí Windows 10 Enterprise, Education a IoT Enterprise. Windows 10 má samozřejmě věcí více, nicméně pro verze Home, Pro a IoT byla podpora ukončena už v loňském roce, konkrétně také v dubnu. Ukončení prodloužení podpory je tak plánováno na 13.října 2020.

Riziko napadení

Příchod verze Windows 10 samozřejmě přinesla změnu pravidel pro podporu systému. Jde především o to, že když lidé nechtějí přijít o podporu, měli by vždy přejít bezplatně na novější verzi. To se ovšem netýká starších verzí Windows, konkrétně Windows 7. V tomto případě nemohou uživatelé stahovat další aktualizace už od poloviny ledna tohoto roku, což je důležitá zpráva z hlediska bezpečnosti. Právě bezpečnostní aktualizace už nejsou pro tyto verze k dispozici, což může značně zjednodušit přístup hackerům a kyberzločincům. Z toho důvodu je lepší a bezpečnější přejí na novější verzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *