Vyberte si rozkládací pohovku, kterou si zamilujete. Je třeba pamatovat na tyto parametry

béžová sedačka

Pokud se chystáte na nákup nové sedačky, pečlivě zvažte, co přesně od ní čekáte a jaké její funkce plánujete využít. Je třeba vědět, že rozkládací rohové sedačky budou vždycky dražší než ty, které tuto funkci nemají, a proto se vyplatí zvážit, zda ji využijete. Stejně tak myslete na rozměry, materiál potahu nebo způsob údržby. To vše bude hrát zásadní roli během praktického využívání vaší nové sedací soupravy.

Výhody a nevýhody rozkládací pohovky

Tento typ sedací soupravy může sloužit jako občasné spaní pro hosty, ale také si ji lidé pořizují do menších bytů, kde může sloužit i jako lůžko pro každodenní užívání. Mezi výhody patří:

  • úspora místa
  • jednoduchá a rychlá manipulace
  • lůžko navíc, které nezabírá místo
  • úložný prostor – pokud jej sedačka má

Na druhou stranu výběr rozkládacích pohovek bude omezenější a musíte dbát nejen na rozměry a vzhled, ale také na spoustu dalších parametrů. Výrazně snadnější je vybrat rohové sedačky bez dalších funkcí, ale skutečně záleží na vašich potřebách a očekáváních. Jestliže lůžko navíc nutně nepotřebujete, vyberte raději sedačku s velkým úložným prostorem, který využijete skutečně za každých okolností a nikdy se neztratí.

Na co si dát pozor?

Pokud chcete sedačku pravidelně využívat jako plnohodnotné lůžko, určitě se zaměřte na mechanismus rozložení i kvalitní matrace. Plocha určená pro spaní by v ideálním případě neměla být současně plochou, kde se jinak běžně sedí. Hrozí totiž, že se tak matrace velmi rychle prohne právě v místě, kde se pravidelně sedá. Nejlepší jsou systémy, které tvoří dvě části – sedáková a lůžková, kdy se obojí opotřebovává výrazně pomaleji. Ujistěte se také, jak funguje rozkládací systém a zda se dá pohovka například rozložit i složit jen v jednom člověku. Ne vždy budete mít po ruce někoho na pomoc. Systém by také měl být dostatečně pevný a odolný, aby každodenní manipulaci zvládl i po několika letech opotřebení.

Zdroj náhledového obrázku: Piqsels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *