Unikly informace o smartphonu Moto X

Po několika únicích informací o připravovaných „super“ smartphonech je zde další „náhodný“ únik. Tentokrát se týká připravovaného smartphonu od Motoroly.

Jistě si pamatujete na smartphony od společnosti Motorola. Pojďme si na úvod říci několik informací o historii společnosti. Firma vznikla už v roce 1928, za celou dobu své existence se zabývala dokonce i výrobou televizí, alternátorů, biometrických senzorů a spoustou dalších věcí, některými se zabývá dodnes. Většina ji však zná díky mobilním telefonům a mobilním sítím. Společnost Motorola totiž stojí za prvním opravdu mobilním telefonem. Světlo světa spatřil už 3. dubna 1973. Od té doby pod značkou Motorola byla vyrobena už spousta dalších, více či méně úspěšných mobilních zařízení. V poslední době, po sérii Motorola Droid RAZR, byl tak trochu útlum, o firmě se moc neslyšelo. Zde je nutno připomenout, že roku 2011 byla Motorola rozdělena na dvě části. Motorola Mobility a Motorola Solutions. První jmenovaná společnost byla koupena všudypřítomným Googlem o pár měsíců později. Ticho však střídá bouře.

Společnost Motorola Mobility má v plánu 1. srpna v New Yorku představit nový smarpthone, Moto X. Za poslední dobu se na internetu objevila spousta více či méně smyslných spekulací a větších či menších úniků fotografií a specifikací. Ten nejzásadnější únik se objevil včera na zahraničním serveru Android Police. Veškeré uniklé specifikace jsou doloženy buď screenshoty, nebo se opírají o zprávy od FCC (Federální komunikační komise), což je americký orgán pro kontrolu komunikací, včetně mobilních telefonů. Pojďme se ale nyní podívat na to, co nás zajímá nejvíce, a sice specifikace a fotografie.

Smartphone Moto X

Nová Motorola se může pyšnit dvoujádrovým SoC Snapdragon S4 MSM8960DT taktovaným na 1,7 GHz, jež obsahuje grafické jádro Adreno 320. Frekvence procesoru je vyšší než u nedávno avizované Lumie 1020, ale grafické jádro je stejné. Jisté je, že tato Motorola nebude patřit mezi to nejlepší na trhu, alespoň po výkonnostní stránce, koneckonců je cílena úplně jinam. Dále disponuje celkem 2 GB operační paměti, což je vcelku obstojné. Interní paměť má 16 GB, přičemž uživateli je k dispozici pouze 12 GB. Zbytek si vezme sám systém, kterým je Android 4.2.2, pro sebe a zajištění funkcionality. Bohužel zamrzí chybějící slot pro mSD karty.

Displej o velikosti 4,7″ má rozlišení 1184 x 720 px, bohužel typ displeje není znám. Jistě ale potěší zadní 10,5 MPx kamera s LED bleskem. Přední pro videohovory pak má 2,1 MPx. Typ snímače a další detaily taktéž neznámy. Ke komunikaci nám mimo standardního telefonního pásma, 3G a 4G poslouží také technologie NFC (bezkontaktní platby, …) a Wi-Fi s podporou i nejnovějšího 802.11ac standardu. Samozřejmě starší, pomalejší standardy jsou také podporovány.

Celý systém je napájen akumulátorem o kapacitě 2 200 mAh, který je, jak už to dnes bohužel bývá, nevyměnitelný. Rozměry činí 128,5 x 65 mm. Výška není známa a nelze přesně odvodit. Dostupnost v ČR taktéž neznámá, ovšem co je známé, celý smarpthone bude vyráběn pouze v USA.

Nakonec výsledky z benchmarku AnTuTu a 3DMark. Motorola Moto X dosáhla hodnoty 18 753, respektive 7 143 bodů. Nutno ovšem podotknout, že na Moto X se test 3DMark Ice Storm Extreme spouští v 1080p rozlišení, ale zobrazován je zmenšený 720p obraz. Není jisté, jak přesně jsou výsledky z 3DMarku ovlivněny, ovšem pokud jsou, tak nejspíše je Moto X znevýhodňováno, a pokud ano, grafický výkon bude vskutku impozantní. Možný je ovšem i opak.

Benchmark Moto X

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *