Uniklé specifikace Kindle Fire HD 2013

Amazon svůj první tablet představil zhruba před dvěma lety. To už je nějaká doba, a proto brzy představí jeho nástupce, jehož specifikace Vám přinášíme již nyní.

Nový Amazon Kindle Fire HD 2013 by měl přijít ve dvou provedeních. Menší model by měl disponovat 7″ obrazovkou se solidním rozlišením 1920 x 1200 px, což je stejné jako má Nexus 7. Vybaven by měl být procesorem Qualcomm Snapdragon 800 s celkem čtyřmi jádry Krait 400 taktovanými na 2 GHz (takový takt mají prototypy), který by měl nabídnout dostatečný výkon pro přehrávání 4K obsahu. O grafiku se pak stará integrované grafické jádro Adreno 330. Operační paměť je podle všeho o velikosti 2 GB. 7″ model pak má existovat v několika variantách lišících se dostupným úložným prostorem, ten by měl činit 16 GB, 32 GB nebo 64 GB. Na přední straně bude přítomen, samozřejmě mimo displeje, nespecifikovaný fotoaparát. Ke komunikaci poslouží Wi-Fi a mobilní připojení LTE.

Kindle Fire

Druhý, větší model nabídne 8,9″ velký displej s rozlišením 2560 x 1600 px. SoC bude stejné jako u menšího modelu, navíc ale nabídne kromě předního fotoaparátu také zadní s rozlišením 8 MPx. Samozřejmě bude také těžší a vzhled mírně odlišný. Zejména menší model bude mít nejspíš rámeček o velikosti 0,5″, zatímco větší 0,75″. Testovací model nového Kindle Fire HD 2013 běží na operačním systému Android 4.2.2.

Poslední zajímavostí je informace, že základní model Kindle Fire by měl být uveden s kapacitou 8 GB. Dostupnost a samozřejmě i cena zůstávají velkou neznámou. Můžeme jen doufat, že cena zůstane obdobně příjemná, jako u současného Kindle Fire HD, tedy kolem 200 dolarů (zhruba 3 900 Kč).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *