GamesCom 2013 – Co můžeme čekat?

Po herním veletrhu E3 se na konci tohoto léta odehraje ještě jedna velká herní událost – GamesCom v Německém Kolíně. Co od tohoto veletrhu čekat?

Oproti Eletronic Entertaiment Expo, tedy E3, má herní veletrh GamesCom dvě obrovské výhody. Tou první je, že jej může navštívit úplně kdokoliv – od novinářů, až po herní nadšence. Tou druhou výhodou je, že našinec kvůli hrám nemusí opouštět nejstarší kontinent. Tento největší herní veletrh Evropy každoročně navštíví neuvěřitelných 200 000 lidí, kteří se na výstavišti vystřídají v průběhu 4 dní plných her, připravovaných novinek a setkání s herními vývojáři.

Co však čekat od letošního GamesComu? Neviděli jsme již všechno na E3?

Neviděli. Všechny vývojářské týmy dávky informací poctivě rozdělují právě mezi tyto dvě obrovské videoherní výstavy a tak můžeme čekat příděl dalších informací o očekávaných novinkách, dlouho oznámeným Killzone začínaje a novou herní značkou The Crew konče. A nejen to. Například Ubisoft pro nás připravuje oznámení úplně nové značky! K tomu by mělo dojít v rámci konference Sony či Microsoftu, jelikož Ubisoft v Německu vlastní stánek mít nebude.

A aby toho nebylo málo, na GamesComu nechybí ani menší vývojářská studia. Kromě těch zahraničních nebude chybět ani česká stálice – tým Bohemia Interactive, který snad ukáže další záběry z připravované Army 3, jejíž vydání pomalu klepe na dveře. Jak již bylo zmíněno, v akci uvidíme všechny připravované hry od velkých vývojářských studií – těšit se můžeme na Electronic Arts, tým Bethesda Studios, kteří nedávno ukázali gameplay z připravovaného The Elder Scrolls Online, Sony přiveze na osahání next-gen v podobě PlayStationu 4, stejně jako Microsoft ukáže Xbox One, který v poslední době prochází celkovou úpravou.

Je jasné, že nás na konci srpna čeká hrami nabitý týden, který samozřejmě budeme sledovat i zde na Prismě. Těšit se můžete na spoustu článků nabitých novými informacemi, souhrnné denní články, ve kterých dáme dohromady vše podstatné, co se za daný den na GamesComu událo, doplněné o komentáře a postřehy přímo od nás, a mnoho dalšího. Sledujte proto Prismu na Twitteru či Facebooku, ať vám nic neunikne!

1 Komentář

  1. Václav Vařílek

    Jo a Blizzard chystá na GamesComu velké oznámení 😀 info o projektu Titan to asi bohužel nebude… předpokládám Diablo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *