Panorama 168 – 5. díl

Redakce Prismy přináší v 5. díle seriálu Panorama 168 souhrn nejdůležitějších věcí a novinek ze světa informačních technologií, které se staly za uplynulý týden.

Největší obchod týdne se nejspíše udál u Yahoo. Společnost totiž koupila skomírající a neúspěšný webový prohlížeč Rockmelt, který se od ostatních prohlížečů liší zejména zaměřením na integraci sociálních sítí. Dle dostupných informací zaplatila společnost za tuto akvizici mezi 60 až 70 miliony dolarů (zhruba 1 170 000 000 až 1 360 000 000 Kč). Práce na zlepšení služby je ovšem vidět, nedávno totiž byla vydána aplikace na mobilní telefony s operačním systémem Android. Yahoo informovalo o tom, že společně s Rockmelt chtějí poskytnout ten nejlepší obsah z celého webu. Uvidíme, nakolik se jim to podaří, sami jsme zvědavi.

Google, respektive jedna z jeho odnoží – Android, oznámil vydání služby, která bude dostupná uživatelům ještě tento měsíc. Společnost se rozhodla jít cestou aplikace Find My iPhone, kterou, jak je z názvu patrné, poskytuje Apple. Android na to zareagoval se svou verzí nazvanou Device Manager, jež velice usnadní hledání ztraceného zařízení. Mezi poskytované funkce patří například úplné smazaní všech dat v případě, že zařízení již nelze získat zpět, prozvonění mobilního telefonu na maximální hlasitost, i když jste ho před ztrátou zanechali v tichém režimu, nebo zobrazení polohy na mapě. Android udělal krok kupředu a konečně zamezil stresu uživatelů při ztrátě.

Po pouhých informacích přišly na řadu konečně činy. To u Googlu ve spolupráci s Motorolou znamená vydání reklam, které propagují nový smartphone Moto X. Kompletní článek jsme přinesli již dříve, ale jelikož nás novinka mile překvapila a událost znamenala poprask na poli mobilních zařízení, není na škodu se o ní zmínit a jednu z reklam si připomenout.

Twitter neměl na vybranou. Po několika skandálech, za které však mohli především sami uživatelé, se rozhodl provést změny. Antisemitské tweety a napadání feministky byly už příliš pro nejrůznější organizace, které začaly tlačit na Twitter, ať s tímto neduhem něco udělá. Ten organizacím vyšel vstříc a zavedl aktualizovanou verzi pravidel pro uživatele. Kromě toho slíbili zástupci sociální sítě obsadit do svého týmu další zaměstnance, které se problematikou chování některých uživatelů budou zabývat. Další novinkou je přidání tlačítka pro rychlé nahlášení nevhodného obsahu.

S Twitterem souvisí i další senzace, která se za poslední týden udála. V poslední době se stalo zvykem, že i nejrůznější významné osobnosti potřebují ventilovat své pocity na sociálních sítích, k čemuž si vyberou nejčastěji Twitter. Tak tomu bylo i v případě současného prezidenta Miloše Zemana. První lidem zvolený prezident má v současné době 1 822 followerů a jedná se opravdu o oficiální účet. Na sociální síti vystupuje jako @MZemanOficialni. Doteď jsme mohli zhlédnout pouze fotografie ze zasedání expertního týmu, ovšem časem bychom se mohli dočkat i fotek Zemanových denních rituálů.

Na závěr bychom chtěli pouze varovat, abyste si dávali pozor na to, co hledáte na Googlu. Jeden z našich v tomto týdnu vydaných článků pojednává o jedné americké rodině, které se stala nepříjemná věc, když byla perzekvována za pouhé vepsání textu do vyhledávacího pole. Případ vzbudil velký rozruch a postupem času se začaly nabalovat nové informace, až se v nich dá nyní jen stěží vyznat.

Tímto pátý díl končí, ovšem již za týden přineseme šesté vydání seriálu Panorama 168.

1 Komentář

  1. Václav Vařílek

    Ad 2…
    Jsem netušil, že tolik oslavovaný Android nemá takovou funkci 😀 Na Windows Phone je to už od počátku 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *