Umělá inteligence v mobilní aplikaci již brzy převede psaný text na řeč

Společnosti Eyecoming a Honor v poslední době tvrdě pracovaly na projektu, který se nyní dostává do finále. Jejich společný projekt netradičně využívá umělou inteligenci pro novou mobilní aplikace PocketVision, která by mohla mnohým uživatelům usnadnit život. Hlavním cílem společného programu je zpřístupnění moderních technologií nevidomým osobám a lidem se zrakovými poruchami. Jednou takovou technologií je převod textu na řeč.

Pomoc pro zrakově postižené

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) trpí nějakou formou zrakové poruchy zhruba 1,3 miliardy lidí, což je poměrně velké číslo. Spolu s neustálým vývojem moderních technologií a technologickým pokrokem se takoví lidé pomalu, ale jistě neobejdou bez chytrých telefonů. V praxi jim ovšem může používání těchto chytrých zařízení působit skutečné problémy. A právě na tyto lidi je projekt společností zacílen.

Moderní technologie pomáhají

V dnešní době se setkáváme s technologiemi, které umožňují nevidomým a zrakově postiženým lidem lépe zvládat každodenní povinnosti. Díky tomu se tito lidé stávají více nezávislými, než tomu bylo v minulosti. Podobnými slovy se vyjádřil i manažer londýnského Národního institutu nevidomých, Robin Sparks. Moderní technologie mohou zrakově postiženým lidem opravdu pomoci. Aplikace PocketVision je jednou z nich.

Tři režimy aplikace

Aplikace PocketVision má za cíl pomáhat lidem se zrakovým postižením zvládat každodenní záležitosti. Program bude využívat tři různé režimy, z nichž právě v jednom jde o převod textu na mluvenou řeč. Tento režim využívá technologii AI a technologii optického rozpoznávání znaků (OCR) pro rychlejší a přesnější převod obrázků na řeč. Díky tomu pak bude snadnější převyprávět například:

  • texty z knih
  • dokumenty
  • reklamní nabídky aj.

V současné době je tato aplikace podporována pouze u chytrých telefonů řady Honor 20, neboť ty nabízí kvalitní fotoaparát a čipy umělé inteligence (AI).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *